Trwa zbiórka dla zwierząt z opolskiego TOZ-u. Zbiórkę zorganizowali studenci i studentki III roku socjologii Uniwersytetu Opolskiego

Czym jest Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami? To organizacja pozarządowa prowadząca działania na rzecz zwierząt, m.in. zapewnia im godne warunki bytowe, promuje ich humanitarne traktowanie i interweniuje tam, gdzie prawa zwierząt nie są przestrzegane. Najbliższy oddział stowarzyszenia znajduje się przy ul. Katedralnej 6/4 w Opolu.

Pomysł na zainicjowanie zbiórki narodził się podczas zajęć na temat organizacji pozarządowych. Studenci, przy wsparciu dr Iwony Sobieraj, szybko przekuli plan w działanie i wspomnianą akcje prowadzą już od czwartku (25 listopada). W holu Collegium Civitas studenci postawili karton, do którego darczyńcy mogą wrzucać mokrą karmę, smycze, szelki, koce, zabawki, myszki, ręczniki czy drapaki.

Wszystkie zebrane przedmioty organizatorzy zbiórki przekażą opolskiemu TOZ-owi, który objął inicjatywę swoim patronatem. Na temat akcji, która potrwa do 3 grudnia, wypowiedzieli się Wiktoria Wrucińska i Szymon Jędras z III roku socjologii.

Jeżeli chcecie pomóc, to zachęcamy do zapełniania kartonu 🙂

Agnieszka Stus, Tomasz Chabior

fot.: Tomasz Chabior