Akademia Przyszłości poszukuje wolontariuszy – ludzi wrażliwych, otwartych na innych, którzy chętnie okażą dzieciom swoje serca, pomogą im uwierzyć we własne możliwości, a także poprawić wyniki w nauce czy kontakt z rówieśnikami.

Wolontariuszem, zwanym też SuperW, może zostać każdy, kto ukończył osiemnaście lat, lubi współpracować z ludźmi i podejmować nowe wyzwania.

Wszyscy zainteresowani akcją Akademii Przyszłości mają możliwość zgłoszenia się do programu poprzez wizytę na stronie www.akademiaprzyszlosci.org.pl i wypełnienie krótkiego formularzu. Dotyczy on między innymi regionu lub konkretnej szkoły, gdzie wolontariusz jest zdecydowany działać. Następnie Lider (koordynator działań wolontariuszy w danym regionie) kontaktuje się z chętnymi w celu ustalenia szczegółów współpracy.

SuperW jest zobligowany do cotygodniowych spotkań z powierzonym mu pod opiekę uczniem i do prowadzenia zajęć, które pomagają dziecku zdobyć nie tylko wiedzę szkolną, ale przede wszystkim pewność siebie i wiarę we własne umiejętności. Wolontariusz powinien także pozostawać w ciągłym kontakcie z darczyńcą, który wspomaga danego ucznia finansowo.

Wolontariusze Akademii, oprócz pełnienia przypisanych obowiązków, mogą rozwijać przeróżne kompetencje. Uczą się chociażby pracy w zespole – współpracy zarówno z dziećmi, jak i Liderami. Akademia przygotowała nawet specjalne szkolenia z zakresu komunikacji interpersonalnej, zarządzania oraz wielu innych niezwykle cennych umiejętności, które z pewnością przydadzą się w przyszłości – będą mile widziane przez pracodawców i zwiększą szanse na rynku pracy.

 

 

Akademia Przyszłości to Organizacja Pożytku Publicznego działająca od 2003 roku. Jej głównym założeniem i nadrzędnym celem jest wsparcie uczniów z niską samooceną dzięki zaangażowaniu osób dorosłych, które okażą im ciepło, empatię, zainteresowanie i chęć pomocy w rozwiązywaniu problemów.

Więcej informacji o wolontariacie znajdziecie tutaj.    

Paulina Zowada

Fot.: www.akademiaprzyszlosci.org.pl
        www.depositphotos.com