Sesja zbliża się wielkimi krokami. Warto więc troszkę odpocząć od nauki i porzucić chodź na moment swoje notatki. Naprzeciw nam, po raz kolejny,  z ciekawą propozycją wychodzi Opolski Teatr Kochanowskiego. Proponuje ziółka na poprawę humoru.

„Miejskie Ziółka”, bo o tym spektaklu mowa, został wyreżyserowany przez Nataszę Sołtanowicz. Jest ciekawą komedią muzyczną, która prezentuje niesamowity świat roślin, ale nie boi się też poruszać tematów związanych z kryzysem klimatycznym. W spektaklu, każdy znajdzie coś dla siebie, również młodzież.

Rośliny towarzyszą nam podczas całego życia. Są tak powszechne, że często stają się dla nas wręcz niewidoczne. Niestety zaczynamy doceniać ich rolę dopiero, gdy ich zabraknie. „Miejskie Ziółka” pokazują świat oczami natury. Rośliny otrzymują głos, dzięki któremu mogą zaprezentować wspólną przyszłość ludzkości z naturą.

Posłuchajcie sami, co mogą zaoferować Wam „Miejskie Ziółka”: tutaj!

Spektakl swoją premierę miał całkiem niedawno, 5 września 2020 roku na Festiwalu Czterech Kultur w Łodzi. Natomiast niecały miesiąc później, 3 października tego samego roku w Teatrze Jana Kochanowskiego w Opolu. Niestety przez obecną sytuację na deskach teatru pojawił się niewiele razy. Z tego względu Opolski Kochanowski postanowił dołączyć go do repertuaru TJK online.

Platforma umożliwia oglądać widzom spektakle z repertuaru teatru pozostając we własnych domach. Już w najbliższy piątek 29.01 (czyli dziś!) o godz. 18.00 będzie można na niej zobaczyć „Miejskie Ziółka”. Spektakl będzie dostępny przez 24 godziny. Transmisję znajdziecie na stronie www.teatropole.pl/tjk-online-spektakle/.

Nie będzie Wam potrzebny bilet!

Victoria Pawlik
fot.: www.opole.pl