Już 17 stycznia w Studenckim Centrum Kultury odbyła się pierwsza część warsztatów zorganizowanych przez Radę Studencką Wydziału Filologicznego. Projekt „Zderzenie z rzeczywistością” ma na celu pokazanie realiów polskiego rynku pracy i możliwości jakie są dostępne zarówno dla studentów jak i absolwentów.

Od wczesnego popołudnia można było się dowiedzieć jak znaleźć pierwszą pracę metodami na miarę XXI wieku. Mowa o wykładzie mgr Angeliki Gawlik-Gajdy gdzie był poruszony temat szukania ofert pracy na Facebooku czy też rozmów kwalifikacyjnych za pośrednictwem Skype’a. Kolejnym prelegentem był Maciej Kochański, który jak zawsze porwał publiczność swoim wystąpieniem, tym razem dotyczyło ono komunikacji, sztuki przemawiania na forum oraz etykiety.

 

Ostatnim z wykładowców był Tobiasz Gajda, doktorant Uniwersytetu Wrocławskiego, prowadzący zajęcia dla studentów na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Wykład poruszał kwestie prawne związane z zawieraniem różnego rodzaju umów o pracę oraz tego jak nie dać się oszukać przez potencjalnego pracodawcę.

 

Druga część wydarzenia odbędzie się 22 stycznia również w Sali Widowiskowej SCK, o godzinie 11:00 Małgorzata Kwiatkowska, poprowadzi wykład o rozwoju osobistym, doradztwie zawodowym oraz pisaniu profesjonalnego CV, natomiast o 16:00 ostatnie już wystąpienie będzie dotyczyło  przedsiębiorczości i tego jak osiągnąć sukces polegając na własnej pasji, a poprowadzi je Michał Kosel.

Więcej informacji o wykładach jak i prowadzących można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia:
https://www.facebook.com/Zderzenie-z-Rzeczywisto%C5%9Bci%C4%85-290568818249108/

Victoria Bugajska
Gabriela Roterman
fot. Zderzenie z rzeczywistością – wydarzenie fb