Sowa oprócz tego, że jest niezwykle fascynującym stworzeniem, to także od lat jest uznawana za symbol mądrości, czy to w bajkach dla dzieci, czy to w legendach i przypowieściach. Jednakże czy jest to uzasadniony przesąd? Pytań odnośnie cech przypisywanym zwierzęciu jest wiele, już wkrótce będziecie mogli poznać na nie odpowiedzi.

W sobotę 14.08 o godzinie 16:00 rozpocznie się Zjazd Opolskich Miłośników Przyrody 2021. Podczas niego uczestnicy zlotu będą mieli okazję nie tylko porozmawiać z doświadczonymi pasjonatami przyrody, zajmującymi się zwierzętami na co dzień, ale także poznać Zjawę oraz Florkę, czyli wspomnianą wcześniej sowę (a dokładniej puszczyka) oraz pustułkę amerykańską.

Organizatorem wydarzenia jest Opolskie Towarzystwo Przyrodnicze, które nie tylko od lat zrzesza lokalnych przyrodników, ale także skupia się na edukacji czy ochronie przyrody. Jedną z osób, z którymi będzie można porozmawiać jest Marta Węgrzyn, która jest prezesem fundacji Opolskie Centrum Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt “Avi”, która również jest opiekunką Zjawy i Florki. Warto pamiętać, że z ptakami, będzie można obcować tylko od 16:30 do 18:00 . Jednak nie jest to jedyna atrakcja przewidziana w trakcie trwania zgromadzenia, o tym co jakie niespodzianki czekają na uczestników opowiedział Łukasz Berlik Prezes Opolskiego Towarzystwa Przyrodniczego

 

Oficjalnie Zjazd Opolskich Miłośników Przyrody 2021 kończy się o 20:00, jednak zabawa trwać będzie dłużej. Bowiem o 20:00 rozpocznie się Opolska Noc Przyrodników 2021, podczas której przewidziana jest między innymi obserwacja zwierząt nocnych oraz wypatrywanie meteorów z roju Perseidów. Zatem wszystkich chętnych na spotkanie z naturą zapraszamy na polanę na wyspie Bolko, już w najbliższą sobotę, od 16. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Filip Cierpisz, Aleksandra Anczyk

Fot.:  Marta Węgrzyn