Rozpoczęła się 30. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Lalek! Potrwa od 2 do 8 października, a 50 wydarzeń współtowarzyszących będzie miało miejsce na terenie Opola!

Ta jubileuszowa odsłona jest szczególna ze względu na bogaty i rozszerzony program. Jest to pewnego rodzaju hołd dla wszystkich minionych edycji, który swój początek zaczęły mieć w 1962 roku. Program składa się z dwóch filarów, czyli przedstawień konkursowych i imprez towarzyszących. Pierwszy z nich obejmuje 11 spektakli, które zostały wyłonione z prawie 50 zgłoszeń.

Drugi natomiast skupiać się będzie na przedstawieniach skierowanych do każdej grupy wiekowej, organizowanych przez profesjonalne zespoły teatrów z całej Polski. Na program OFTL składają się także wystawy, warsztaty, spotkania, panele dyskusyjne i koncerty. Nie zabraknie także wystaw, warsztatów, spotkań, paneli dyskusyjnych czy koncertów.

Wydarzenia biletowe są osobno na każde wydarzenie, a ich cena to od kilkunastu to kilkudziesięciu złotych. Więcej informacji, a także cały harmonogram możecie znaleźć TUTAJ

Paulina Zowada, Lidia Marek

fot.: Opolski Teatr Lalki i Aktora