X Giełda Pracy to wydarzenie organizowane z myślą o studentach, którzy dopiero zaczynają stawiać pierwsze kroki na rynku pracy. Wiele niepewności i pytań pojawia się w trakcie szukania, bądź zdobywania doświadczenia zawodowego, dlatego też, aby rozwiać te wątpliwości warto wybrać się na tegoroczną Giełdę Pracy.

Dziesiąta już edycja jest organizowana przez Akademickie Centrum Karier UO, EU Careers UO jak i sam Uniwersytet Opolski. Całość odbędzie się 12 kwietnia, której część targowa będzie miała miejsce w Budynku Głównym przy ul. Oleskiej 48 (w holu oraz na pierwszym piętrze) w godzinach od 10:00 do 13:00. W tym czasie będzie dostępnych, ponad 30 stanowisk, przy których pracownicy firm działających na wielu płaszczyznach, chętnie odpowiedzą na wszystkie zadane im pytania. Będzie to idealna okazja nie tylko do rozmowy zapoznawczej z ewentualnym przyszłym pracodawcą, ale także do zorientowania się w jakich branżach aktualnie jest oferowane zatrudnienie na polskim rynku i na jakiego typu stanowiskach możemy się znaleźć w przyszłości.
Więcej szczegółów przedstawili nam przedstawiciele ACK UO – Karolina Trościanka oraz Marcin Deutschmann:

Dodatkowo została utworzona mapka wydarzenia, która ma ułatwić poruszanie się po części targowej i dotarcie do konkretnych stanowisk.

 

 

Oprócz części targowej zaplanowano również część panelową (networkingową), która odbędzie się w godzinach 15:00 – 17:00 w budynku Collegium Civitas, w sali nr 15. Warsztaty deliberatywne będą polegały na interakcji pomiędzy pracodawcami, a studentami. Otwarta dyskusja ma prowadzić do powstania wniosków i rozwiązań na temat problemów związanych z zatrudnieniem oraz oczekiwaniami obu stron.

 

 

 

 

 

W ramach X Giełdy pracy organizatorzy przygotowali również sześć szkoleń tematycznych, które wprowadzą uczestników w świat pracy administracyjnej i korporacyjnej oraz pokażą jak
można rozwinąć własną firmę i zapanować nad wiecznie uciekającym czasem. Szczegółowy program szkoleń poniżej, a rejestracja elektroniczna jest dostępna na stronie wydarzenia na Facebooku.

 

Kilka słów o tym jak się przygotować, co koniecznie należy zabrać ze sobą na wydarzenie i dlaczego naprawdę warto skorzystać z możliwości jakie oferuje X Giełda Pracy.

Więcej szczegółowych informacji zarówno o firmach, które w tym roku są partnerami wydarzenia jak i o szkoleniach przez nie prowadzonych można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia.

Victoria Bugajska
Joanna Gadzińska

Fot: www.facebook.com/events/384201515492541/