Poznali się w Opole Gospel Choir, zaprzyjaźnili i od tej pory już się nie rozstają. Jak sami mówią, są jedną wielką rodziną – i to dosłownie, bo w Soul City znajdziemy jedno małżeństwo oraz rodzeństwo.

Soul City zagrał koncert charytatywny na rzecz Marcina Jana Śliwy w Studenckim Centrum Kultury. Sala widowiskowa pękała w szwach, a publiczność bawiła się przednio. Jednak zanim to, członkowie zespołu pojawili się w Radiu Sygnały. Beata Kurda, Basia Kurdej-Szatan, Anna Malek, Monika Wiśniowska, Magdalena Bober, Łukasz Szuba, Michał Bober oraz Rafał Szatan świetnie bawili się w naszym studiu, nagrywając także relację live. Żartom nie było końca, a dzięki mojej wpadce dotyczącej “Mody na Sukces”, Soul City spontanicznie zaintonowali czołówkę znanego serialu.

Chcecie dowiedzieć się, jak powstał zespół Soul City, jakie towarzyszyły im emocje podczas występów w programie X-Factor, gdzie wcześniej przeprowadzali próby i z ilu jajek Beata Kurda musiała zrobić jajecznicę, by wszystkich nakarmić? Odpowiedź na te i wiele innych pytań do odsłuchania poniżej.

Część pierwsza:

 

Część druga:


Paulina Kurtyka