Opole festiwalami słynie, dlatego nie mogło też zabraknąć festiwalu poświęconego ludzkiej, bezinteresownej pomocy.

25 listopada rusza kolejna edycja opolskiego Festiwalu Wolontariatu Impuls. Tegoroczna edycja została zorganizowana z jeszcze większym rozmachem od poprzedniej, oferując aż 10 dni wypełnionych spotkaniami, debatami oraz szkoleniami związanymi bezpośrednio z wolontariatem — zapowiada Joanna Berezowska.

 

 

Będzie to okazja do tego, żeby każdy, kto chce spróbować swoich sił jako wolontariusz, mógł spróbować podziałać w różnych opolskich organizacjach. Widzimy tutaj korzyść dla dwóch stron, ponieważ osoby, które chcą zacząć działać jako wolontariusze mogą po prostu sprawdzić w czym czują się najlepiej, a jednocześnie organizacje, które wolontariuszy poszukują, mogą takichznaleźć, ale też pokazać co robią, zachęcić innych do wstąpienia w ich szeregi.

W trakcie wydarzenia obecnych będzie również wielu specjalnych gości, takich jak Jasiek Mela, najmłodszy zdobywca obu biegunów ziemi, który jest przy tym pierwszym niepełnosprawnym, który tego dokonał, czy ks. Józef Krawiec, założyciel Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej Barka.

Więcej informacji i szczegółowy harmonogram zdarzeń można znaleźć na stronie Opolskiego Centrum Wolontariatu.

Nikodem Lipczyński

Fot.: iskra.opole.pl