Mamy już środek maja i wiosnę widać z każdej strony! Dodatkowo wielkimi krokami zbliża się największe kulturalne studenckie święto Opola, jakim są Piastonalia. Jednak po drodze do tej imprezy na horyzoncie widać jeszcze jedno, równie wyjątkowe święto, skierowane nie tylko dla mieszkańców Naszego miasta, ale także ich towarzyszy na czterech łapach Dogtrekking!

Mamy chwilowe zawahania pogody, jednak oprócz idealnych warunków atmosferycznych, nadarza się idealna okazja na spędzenie nietypowo czasu wraz ze znajomymi i swoimi psiakami podczas Rodzinnego Dogtrekkingu na Kąpielisku Malina! Podobnie jak rok temu przewidziane zostały dwie trasy! Pierwsza, na dystansie 2,5 km, a druga o długości 5 km dookoła jeziora Malina. Każda drużyna, która wystartuje, może się składać z opiekuna lub opiekunów oraz pieska.

Żeby wziąć udział w tym wydarzeniu trzeba się wcześniej zapisać, a cena wpisowego jednej drużyny wynosi 35 zł. Aby się zajerestrować, można kliknąć TUTAJ. Jednak jest limit – wydarzenie zezwala do maks 100 drużyn.

Nasi studenci również wezmą udział w tym wydarzeniu! Co myślą na temat Dogtrekking?

 

Każdy uczestnik po ukończeniu biegu otrzyma pamiątkowe medale, jeden dla niego i jeden dla pieska! Dodatkowo organizatorzy zapraszają również całe rodziny do wspólnego kibicowania!

Na temat biegu można się więcej dowiedzieć TUTAJ.

Maciej Łyp

Fot. Pixabay