Miłośnicy Piastonaliów! Z pewnością wszyscy tęskniliście za dobrą zabawą w studenckim stylu. W nieco odmienionej formie, ale najlepsza impreza w roku nareszcie powraca po rocznej przerwie w wielkim stylu, trwając aż 5 dni!

Tegoroczna zabawa odbędzie się w Studenckim Centrum Kultury na terenie miasteczka uniwersyteckiego. Choć nie zbierzemy się na kampusie Uniwersytetu Opolskiego i na błoniach Politechniki Opolskiej, chcemy stworzyć chociaż namiastkę Piastonaliów – mówi Żaneta Niemczyk, przewodnicząca Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Opolskiego.

Nie zabraknie więc wrażeń; codziennie o 19:00 na wszystkich przybyłych będą czekały nowe koncerty i różnorodne niespodzianki. Wydarzenie z przytupem zacznie się 04.10, w poniedziałek, występem Marie, której utwory przypadną do gustu każdemu, kto przeżywa miłosne uniesienia. Następny dzień będzie obfitował w poczucie humoru i salwy śmiechu podczas stand-upu Wioli Walaszczyk!

W środę nastąpi pauza i wszyscy będziemy mieli okazję naładować rozładowane baterie i rozgrzać się przed występami pozostałych artystów!

Czwartek będzie należał do Skubasa, artysty tworzącego muzykę alternatywną, występującego na wielkich festiwalach rodzimych i zagranicznych. Zwieńczeniem tegorocznych Piastów będzie występ Smolastego – rapera współpracującego z gwiazdami polskiej sceny muzycznej, posiadacza Złotej Płyty – wraz z naszym Big Band UO, w jedynym takim wydaniu. Smolasty będzie debiutującym zawodnikiem FAME MMA, które odbędzie się kilka dni wcześniej, więc tym bardziej jest to warte uwagi!

Więcej o Piastonaliach 2021 można znaleźć na stronie Samorządu

Oczywiście przypominamy, że całe wydarzenie jest w pełni darmowe, a wejściówki na występy można odebrać w biurze Samorządu Studenckiego UO lub na portierni, które znajdują się w budynku Studenckiego Centrum Kultury na ul. Katowickiej 95.

Krzysztof Kilijanek
fot.: Facebook – Samorząd Studencki UO