Święta Wielkiej Nocy zbliżają się już małymi krokami także do Opola. Z tej okazji Urząd Miasta przygotowuje już po raz piąty Opolskie śniadanie wielkanocne. Będzie to niebywała okazja do spotkania naszego Prezydenta, skosztowania wielkanocnego żuru wg. Przepisu Arkadiusza Wiśniewskiego, Prezydenta Miasta Opole.

W Urzędzie Miasta Opola, miała miejsce konferencja prasowa, dotycząca organizacji kolejnego śniadania wielkanocnego. Wydarzenie to zaplanowano na 17 kwietnia (tzw. Wielka Środa) od godziny 11.00 do 13.00 na Rynku Miasta Opola, tuż przed Triduum Paschalnym. Jak podkreślają organizatorzy, jest to niebywała okazja, aby jeszcze na moment przed najważniejszymi świętami w życiu każdego katolika, zatrzymać się i docenić piękno otaczającego nas świata. Będzie można spróbować rozmaitych potraw na świąteczny stół, naparów biskupich i wielu innych specyfików. Jaja faszerowane, żurek, pieczone mięsiwo i ciasta – Pod ciężarem takich smakołyków uginały się stoły podczas IV Opolskiego Śniadania Wielkanocnego”, tak pisali o zeszłorocznym wydarzeniu. Mamy nadzieję, że w tym roku nie zabraknie także tego, co umilało przybyłym mieszkańcom i nie tylko, czas spędzony na rynku w Opolu w zeszłym roku. O atrakcjach dla podniebienia, wypowiedziała się Małgorzata Kozak, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu.

 

 

 

Najpopularniejszym jednak zostaje niezaprzeczalnie wielkanocny żur, który będzie na pewno numerem jeden u każdego, kto odwiedzi opolski rynek. Jest to wyjątkowa potrawa, ponieważ z przepisu rodzinnego Arkadiusza Wiśniewskiego. Udział w konferencji prasowej 29 kwietnia, wzięli: Arkadiusz Wiśniewski, Prezydent Miasta Opola, Łukasz Sawada, Przewodniczący Rady Miasta Opola, Małgorzata Kozak, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu, Łukasz Śmierciak, Naczelnik Wydziału Promocji Miasta Opola.

 

Arkadiusz Wiśniewski i Marcin Ociepa rozdający żur podczas zeszłorocznego Opolskiego śniadania Wielkanocnego

 

O imprezie, która weszła już w tradycję Opola, atrakcjach z nią związanych, opowiedział Arkadiusz Wiśniewski, Prezydent Miasta Opola.

 

 

Jednoczenie się, integracja i identyfikowanie z miastem są na pewno potężną kwestią, która promuje nasze miasto i sprawia wrażenie przyjaznego. Zaangażowanie płynące ze strony różnych placówek jest naprawdę nieocenione. Nie są to jednak tylko teoretyczne podstawy. O praktycznym działaniu wspierania i promowania miasta oraz jego mieszkańców w tym właśnie wydarzeniu, opowiadała Małgorzata Kozak, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu.

 

 

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Jak przekonują organizatorzy, „dobra pogoda została zamówiona”. Zachęcamy do udziału w V Opolskim śniadaniu wielkanocnym.

Mateusz Siedlecki

Fot.: własne

https://opole.gosc.pl/gal/pokaz/4600080.IV-Opolskie-Wielkanocne-Sniadanie/36