To już druga edycja Szkoły Letniej UO, w ramach której przeprowadzone zostaną liczne certyfikowane kursy, warsztaty, wykłady, a także różnorodne i inspirujące zajęcia dla najmłodszych naukowców. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie!

Udział w projekcie jest rewelacyjnym sposobem na spędzenie wakacyjnego czasu – oferta ta jest skierowana zarówno do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, do tych, którzy stają przed wyborem uczelni, jak również do studentów, doktorantów i absolwentów. Mile widziani są wszyscy chętni, którzy chcą dowiedzieć się czegoś nowego, poznać ciekawe osobistości albo po prostu chcą spędzić czas na świeżym powietrzu korzystając z pierwszych dni wakacji. W tym roku zajęcia będą się odbywać w terminie od 20 czerwca do 9 lipca.

O swoich wrażeniach z udziału w programie Szkoły Letniej opowiedział uczestnik zeszłorocznej edycji – student II roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji UO, Jakub Znaniecki:

 

 

Prelegentami Szkoły Letniej UO w głównej mierze są słuchacze Szkoły Doktorskiej UO, a także pracownicy WPiA. Plan zajęć przewiduje wykłady z dziedzin takich jak m.in. prawo, WOS, historia, biologia, chemia, językoznawstwo, języki obce. Harmonogram przewiduje także warsztaty archeologiczne, pokazy chemiczne, czy też wykłady z zakresu nauk teologicznych i wiele, wiele innych.

Zajęcia prowadzone będą w formie stacjonarnej na terenie kampusu Uniwersytetu Opolskiego. Szczegółowe informacje na temat harmonogramu zajęć, czy też możliwości zarezerwowania zajęć dla większej liczby osób w grupach można znaleźć na stronie internetowej Uniwersytetu Opolskiego.

Katarzyna Michalska

Fot.: Dr Katarzyna Pluta, Sekretariat Szkoły Doktorskiej UO