Święto zakochanych to szczególny czas dla wielu osób. Obecna, zimowa aura wraz z romantyczną otoczką śniegu oraz szronu na szybach, zdaje się tylko potęgować wrażenie przebywania w szczególnej porze. Dlatego też, z tego powodu dnia świętego Walentego, Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera sięga do klasyków hitów kinowych i organizuje Koncert Muzyki Filmowej.

W związku z ostatnimi regulacjami prawnymi, ogłoszonymi przez Szefa Rady Ministrów w piątek 12.02.2021 sektor kultury został tymczasowo zwolniony z obostrzeń, dzięki czemu połowa Sali Koncertowej Filharmonii Opolskiej będzie mogła zostać zapełniona przez słuchaczy. Przez ostatnie miesiące, z racji obecnej sytuacji w Polsce i na świecie, zmuszona była wstrzymać się od działania na terenie budynku, lecz teraz, po przerwie, wraca do pracy.
Jako, że zbliżają się Walentynki filharmonia zdecydowała się zorganizować Koncert Muzyki Filmowej.

Zmiana zasad funkcjonowania zastała nas podczas drugiego dnia nagrywania wideo z Walentynkowego Koncertu Muzyki Filmowej, który udostępniamy online. Dyrekcja filharmonii zdecydowała, że skoro jest możliwość znowu zagrać dla naszych cudownych melomanów, to nie możemy z takiej okazji zrezygnować. Zresztą jeszcze podczas konferencji prasowej Premiera do kasy biletowej rozdzwoniły się telefony czy będzie możliwość aby muzykę filmową, która co roku przygotowujemy na święto zakochanych posłuchać w sali koncertowej. Nasza sala nie pomieści wszystkich chętnych, dlatego także będziemy udostępniać nagrany koncert online. – Michał Grocholski, kierownika działu Organizacji i Promocji Filharmonii Opolskiej

 

 

W koncercie jako soliści wystąpią: Anastazja Siminska i Maciej Pawlak. Anastazja Simińska aktorka musicalowa, wokalistka, występująca m.in. w teatrze ROMA, Teatrze Syrena czy w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Maciej Pawlak absolwent Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, można było go zobaczyć i usłyszeć m.in. w Gliwickim Teatrze Muzycznym czy w Teatrze Rozrywki, obecnie związany m.in. z Teatrem Muzycznym w Poznaniu, Teatrem Rampa i Teatrem Muzycznym w Łodzi. Koncertuje w Polsce i za granicą. Dwukrotnie był solistą w popularnym koncercie “Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki” (2018, 2020).
Opolskich filharmoników poprowadzi jako dyrygent dyrektor Przemysław Neumann.

Walentynkowe Koncerty Muzyki Filmowej odbędą się w niedzielę 14 lutego o godzinie 18:00 i będzie trwać aż do 14 marca. Koszt biletu to 40zł i można je kupić na stronie www.bilety.filharmonia.opole.pl lub w kasie biletowej Filharmonii Opolskiej. Koncert odbędzie się w formie online na stronie FO.

Jakub Kalbron
fot.: filharmonia.opole.pl

W artykule zostały użyte materiały z informacji prasowej Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera.