W życiu każdego człowieka potrzebne jest jakieś hobby. Pasja nas rozwija, redukuje stres, a przede wszystkim przynosi relaks w wolnym czasie od obowiązków. Kiedy wybieramy się na poszukiwania nowych zainteresowań, warto byłoby się zastanowić, czy tworzenie robótek ręcznych nie będzie naszym nowym odkryciem!

A taką możliwość daje nam Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. Przy współpracy z Joanną Rusin, główną organizatorką, co tydzień odbywają się spotkania, na których można poznać tajniki szydełkowania. Nieważne czy jesteś początkującym, czy doskonałym znawcą w temacie, któremu zgubienie oczka w robótce niestraszne, każdy znajdzie swoje miejsce dla siebie.

Pierwsze osoby mające dopiero styczność z szydełkiem będą zaczynały od podstaw, czyli jak, przykładowo, zacząć tworzyć podstawowy łańcuszek oraz tzw. słupki i półsłupki. Takie spotkania są bardzo wartościowe, kiedy jesteśmy pod okiem zawodowca, który może krok po kroku kierować nas przez kolejne etapy szydełkowania. Już bardziej zaawansowane osoby będą mogły przymierzać się do konkretnych wzorów takich jak chusty, serwetki czy nawet maskotki. Warsztaty gwarantują również miłą pogawędkę przy pierniczkach.

Co dokładnie odbywa się na warsztatach opowiada organizatorka, Joanna Rusin:

 

Spotkania odbywają się co tydzień w piątki o godz. 17 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Filii nr 3.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę MBP.

Laurencja Boruc

Fot. Pixabay