Już 27 maja Wojewódzka Biblioteka Publiczna stanie się magiczna za sprawą corocznych Spotkań Fantastycznych organizowanych przez Opolski Klub Fantastyki Fenix. Będzie to dzień pełen wrażeń i fantastycznych wspomnień dla każdego uczestnika.

Z pewnością nawet najbardziej zapracowany miłośnik fantastyki znajdzie czas na chwilę oderwania się od rzeczywistości, ponieważ impreza będzie trwała aż 10 godzin! Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa aż do 20:00.

Jednym z głównych elementów programu są gry planszowe, które przeniosą graczy w fantastyczne światy pełne zagadek i zagrożeń. Nie zabraknie również sesji RPG oraz gier konsolowych retro, które przeniosą uczestników w czasy, gdy grało się na kultowych konsolach. Umożliwi to zarówno podróż sentymentalną dla starszych fanów, jak i nową możliwość dla młodszych pokoleń. Atmosfera stanie się gorąca, podczas pokazu tańca z ogniem w wykonaniu grupy Mantikora.

Dodatkowo w programie przewidziane są spotkania autorskie, ciekawe prelekcje czy warsztaty literackie. Nastąpi również ogłoszenie wyników w konkursie „Literacki Fenix”.

Opolskie Spotkania Fantastyczne to magiczna inicjatywa, która jednoczy pokolenia i tworzy niesamowite wspomnienia.

Zapytaliśmy studentów Uniwersytetu Opolskiego, co sądzą o atrakcjach przewidzianych w programie tegorocznej imprezy:

Więcej informacji na temat tego wydarzenia znajdziecie TUTAJ.

Martyna Budziak

Fot. Opolski Klub Fantastyki Fenix