Ciepły grudniowy wieczór, rozrzedzone powietrze i ja, przemierzająca ulice Opola w poszukiwaniu tajemniczego Miejsca X. Klub mieści się w bramie przy ulicy Henryka Sienkiewicza 20 – choć adres wydaje się być oczywisty, wcale nie tak łatwo odkryć jego prawdziwe oblicze i lokalizację.

Tuż po przekroczeniu progu napotykamy ciemną, duszną , wypełnioną po brzegi salę. Na sam początek, sobotni wieczór rozgrzewał DJ, aby kilka chwil później przedstawić nam pierwszy duet wieczoru, a zarazem odkrycie polskiej sceny muzyki elektronicznej – Lua Preta. To właśnie oni podbili serca publiki, częstując ją solidną dawką rytmów zainspirowanych dźwiękami z Angoli i RPA.

Kolejnym duetem z jakim przyszło się zmierzyć uczestnikom był opolski Trap Door. W jego skład wchodzą dwaj niezwykle utalentowani Zrywa i Biol. Stawiają oni głównie na dobrą zabawę oraz połączenia różnych gatunków muzycznych, co wyraźnie słychać w ich utworach. Dzięki swojej autentycznosci i muzyce tworzonej z pasją, zyskali wiernych i oddanych fanów, nie tylko Opolan!

Miejsce X jest prawdziwym „x” na mapie opolskich klubów. To właśnie tam możecie dać się ponieść wodzy fantazji i poczuć się naprawdę wolnymi. Jeżeli w dodatku jesteście fanami muzyki elektronicznej, nie mogliście trafić lepiej.
Po evencie udało nam się porozmawiać z jednym z organizatorów – Dominiką Armatys.

Dlaczego Miejsce X jest dobrym wyborem i czym jest muzyka elektroniczna:

 

Czym podyktowany jest wybór artystów:

 

Co określają jako swój największy sukces:

 

Dlacego Miejsce X jest zagadką?

 

Agata Walas