Wielkimi krokami zbliżają się do nas święta, co wiąże się także z akcją Szlachetnej Paczki. Inicjatywa ta jest realizowana na naszym Uniwersytecie od 2013 roku. Ta edycja jest jednak szczególnie ważna, gdyż po raz pierwszy łączymy siły, by wspomóc aż trzy rodziny.

Przeprowadzanie akcji Szlachetnej Paczki to już pewnego rodzaju zwyczaj na naszym Uniwersytecie. Obecnie realizujemy już siódmą edycje, która znacząco różni się od poprzednich, gdyż wspieramy aż trzy rodziny. Zbiórka już się rozpoczęła i potrwa do końca pierwszego tygodnia grudnia. O inicjatywie głos zabrał Michał Karbowiak, wiceprzewodniczący Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Opolskiego.

 

Studenci nie pozostają bierni i chętnie biorą udział w akcji jako wolontariusze. O inicjatywie wypowiedziały się studentki Aleksandra Kondraciuk i Anna Wiatr, które przeprowadzały kwestę w budynkach dydaktycznych Uniwersytetu.

 

Zapisy nadal trwają. Natalia Kaczmarczyk, Szef Biura SSUO, stale zachęca studentów do udziału w wolontariacie – dołączyć może każdy, kto chce pomóc. O samej akcji, jak i o tym, jak to jest być koordynatorem wypowiedziała się następująco.

 

Oprócz datków finansowych potrzebna jest także pomoc materialna, dlatego też do specjalnych pudeł można wrzucać artykuły spożywcze czy chemiczne. Kwesty, jak i zbiórki rzeczy materialnych, przeprowadzane są na terenie budynków dydaktycznych Uniwersytetu Opolskiego, jak i lokalach współpracujących. Cała akcja potrwa do 4 grudnia, jednak wciąż można zgłaszać się na wolontariat w Biurze Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Opolskiego, na 1 piętrze w Studenckim Centrum Kultury.

 

Katarzyna Klimczyk
Patrycja Fabisz
fot. www.szlachetnapaczka.pl