Nie ma co ukrywać, że wybicie się w wymarzonym zawodzie jest trudne. Najczęstszymi problemami są brak kontaktów oraz nieposiadanie możliwości przedstawienia swego talentu. Na ratunek tutaj przybywają takie konkursy jak te o Nagrodę Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka.

Rozpoczyna się XII edycja konkursu o Nagrodę Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka! Jest to idealna szansa dla tych, którzy by się chcieli rozwinąć w dziennikarskim zawodzie, a przede wszystkim zaprezentować swój kunszt artystyczny szerszej publiczności. Konkurs powstał z inicjatywy studentów po śmierci Bartka Zdunka, adepta dziennikarstwa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Mężczyzna nie zdążył zaprezentować światu swego talentu, jednak jego dzieła zostały opublikowane pośmiertnie w zbiorze „W cieniu ciszy”.

Organizatorzy niezmiennie od 12 lat starają się dostrzec dziennikarskie talenty, tak jak udało im się to zrobić w przypadku laureatów poprzednich edycji tj. blogera i vlogera książkowego Marcin OkuniewskiOkoń w sieci”, dziennikarki Onetu Pauliny Padzik, dziennikarza TVN24 Marcina Kwaśnego, dziennikarza Polskiego Radia Antoniego Rokickiego oraz fotoreportera Michała Zielińskiego.

Organizatorami Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka są: Dziennikarskie Koło Naukowe działające w Instytucie Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, redakcja „Gościa Niedzielnego” oraz Fundacja im ks. prof. Andrzeja Baczyńskiego. Partnerem Konkursu jest Fundacja im. św. Królowej Jadwigi dla UPJPII w Krakowie.

Co o takich inicjatywach konkursowych sądzą adepci dziennikarstwa Uniwersytetu Opolskiego? Posłuchajcie sami:

 

Swe prace można zgłaszać w czterech kategoriach:

  • Debiut Publicystyczny Roku,
  • Inicjatywa Roku,
  • Reportaż po debiucie im. Pawła Migasa,
  • Młodzi Twórcy Filmowi im. ks. Andrzeja Baczyńskiego.

Na laureatów czekają nagrody pieniężne, ale przede wszystkim szansa na pokazanie swej twórczości i talentu.

Zgłaszać można się od 1 grudnia 2022 r. aż do 12 marca 2023 r.

Pełny regulamin oraz wymogi konkursu znajdują się na stronie TUTAJ oraz na mediach społecznościowych TUTAJ.

Sara Rostkowska

fot. Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka