Nie masz planów na drugi dzień świąt? Spędź go przy dźwiękach polskich kolęd!

Święta Bożego Narodzenia to czas upominków, pysznych potraw, ale również pięknej tradycji jaką są kolędy. Kościół  Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu już 26 grudnia o godzinie 16, zaprasza na koncert, gdzie będziemy mogli usłyszeć  operowe  wersje kolęd takich jak: „Lulajże Jezuniu”, „Bóg się rodzi”, „Cicha noc”, „Do szopy, hej pasterze”, czy „Dzisiaj w Betlejem”.  Na wydarzenie warto zabrać najmłodszych, gdyż będą mieli możliwość, zaśpiewania kolędy  “Przybieżeli do Betlejem” razem z artystami.

Podczas koncertu wystąpią:

Aleksandra Borkowicz– sopran; śpiewaczka Teatru Wielkiego w Łodzi. Na scenie debiutowała w 2010 roku  rolą Solange, w światowej prapremierze opery “Kochankowie z klasztoru” Valdemosa . Współpracuje również z Opera da Camera di Roma, z którą koncertuje głównie w Rzymie jak i innych europejskich miastach.

Aleksander Kruczek– tenor; Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach  oraz absolwent Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Baletowego przy Teatrze Muzycznym w
Gliwicach.  Uczestnik Programu Kształcenia Młodych Talentów Akademii Operowej w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Współpracuje z Opera da Camera di Roma.

Koncert realizowany jest  przez agencję artystyczną Copernicus Sp. z o.o. we współpracy z Opera da Camera di Roma. Organizator wydarzenia informuje, że podczas koncertu  przestrzegane będą wszelkie wymogi sanitarne  w związku z pandemią Covid-19.

Magdalena Wróblewska

fot.: urządzamy.pl