Ponad 2 tysiące decyzji do wydania – to może potrwać. Jednak już teraz można mniej więcej ocenić swoje szanse na otrzymanie stypendium Rektora.
Wszyscy studenci, którzy w tym roku składali wniosek o stypendium Rektora dla najlepszych studentów, czekają z niecierpliwością na decyzje, a tych na razie nie ma. O tym, kiedy będzie można odebrać decyzje i ile było wniosków, opowie Dawid Machecki, pełnomocnik medialny biura Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Opolskiego.


Na razie, przy dziekanatach powinny pojawić się informacje o progach i punktach, jakie trzeba było zdobyć, aby w tym roku uzyskać stypendium Rektora. Po porównaniu wymaganej ilości punktów z swoim USOSem można mniej więcej ocenić swoje szanse na otrzymanie stypendium Rektora dla najlepszych studentów.

Przypominamy, że z momentem, gdy pojawią się decyzje, ich odbiór jest konieczny do wypłaty pieniędzy. Natomiast wnioski o ponowne rozpatrzenie sprawy można składać za pośrednictwem właściwych dziekanatów do Odwoławczej Komisji Stypendialnej, jednak dopiero po odebraniu decyzji.

Informacje na bieżąco pojawiają się na stronie Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Opolskiego.

Liliana Kaniuch
fot.: SSUO