Kilka dni temu otrzymaliśmy smutną informację dotyczącą corocznego rozdania muzycznej nagrody Grammy. Ceremonia wręczenia nagród powinna odbyć się w styczniu, lecz w tym roku nastąpi zmiana. 

Każdego roku od 63 lat amerykańska Narodowa Akademia Sztuki i Techniki Rejestracji nagradza artystów za osiągnięcia w muzyce. Ceremonie wzbudzają podziw, ponieważ w ich trakcie występują cenieni muzycy. W tym roku z powodu obecnej sytuacji na świecie wręczenie nagród Grammy zostało przesunięte z 31 stycznia na 14 marca. Z oficjalnego profilu Akademii na Twitterze możemy przeczytać:

Po konsultacjach z ekspertami w dziedzinie zdrowia oraz artystami, którzy mają się pojawić na ceremonii, zmieniamy harmonogram 63. dorocznej imprezy. Zostanie ona zorganizowana w niedzielę, 14 marca 2021 r. Pogarszająca się sytuacja epidemiczna w Los Angeles, przeciążenie szpitali i nowe wytyczne władz stanowych spowodowały konieczność przełożenia ceremonii.

Nagrody przyznawane są w różnych kategoriach. Najważniejszymi są: Album roku, nagranie roku, Piosenka roku, Najlepszy nowy artysta roku. Przyznawane są w obszarze generalnym, czyli nie są zaliczane do żadnego z gatunków muzycznych. Nominowanymi w tych kategoriach są:

Inne nagrody przyznawane są artystom oraz zespołom produkcyjnym w wyszczególnionych gatunkach. Poza tym wyróżniane są m.in. projekty artystyczne oraz widea. Specjalne nagrody Grammy wręczane są za długoletni wkład w przemysł muzyczny.

Jak co roku transmisję wydarzenia prowadzi tylko i wyłącznie amerykańska telewizja CBS. Oznacza to, że oglądanie jej na żywo w Polsce nie będzie dostępne, natomiast wyniki można śledzić na bieżąco za pomocą internetu.

Jakub Kwiatkowski, Iga Respondek

Fot.: twitter.com, wikipedia.org, grammy.com