Za nami ⅛ finału Mistrzostw Świata w Katarze, więc zapytaliśmy studentów UO co o nich myślą.

Za nami wiele emocjonujących spotkań. Byliśmy świadkami tego że Polska po 36 latach wyszła z grup i znalazła się w ⅛ finału. Mogliśmy też zobaczyć wiele zaskakujących spotkań. Wiele krajów zaskakuje swoimi wynikami oraz grą jaką pokazują. Jednym z wielu takich przypadków jest awans Maroka do ćwierćfinału. Uskutecznili to pokonując reprezentację Hiszpanii po konkursie rzutów karnych.

Polska w grupie zajęła drugie miejsce. Jednak po wyjściu z grupy musieliśmy stanąć naprzeciwko rozpędzonej Francji. Wynik niestety nie był zadowalający, jednak styl polskiej reprezentacji był dobry i przyjemny do oglądania. Zapytaliśmy się więc studentów UO jak ich zadaniem poradzili sobie Polacy.

 

Z turnieju odpadły takie reprezentacje jak Hiszpania i Niemcy. Aktualnie wiemy też w jakich formach są pozostałe zespoły. Więc byliśmy ciekawi kto zdaniem studentów jest faworytem do wygrania.

 

Na koniec zapytaliśmy co studenci myślą na temat samych mistrzostw. Usłyszeliśmy różne odpowiedzi, jednak najczęstszą było niezadowolenie z terminu. Ale żeby dokładnie dowiedzieć się co o tym myślą młodzi ludzie, posłuchamy co nam dokładnie powiedzieli.

 

Udało nam się również przeprowadzić wywiad ze studentem który pochodzi z Portugalii. Opowiedział nam on o jego doświadczeniach, kibicowaniu oraz samym turnieju. Jak będziecie mogli usłyszeć to kibicuje on Polsce od paru lat. Jednak by dowiedzieć się od kiedy dokładnie to będziecie musieli posłuchać przeprowadzonego z nim wywiadu.

 

Aktualnie zostało już tylko parę meczy i każdy jest ciekawszy od następnego. A kulminacja będzie 18 grudnia, wtedy też poznamy nowych mistrzów świata.

Artur Feliks

fot. Pixabay