Są zdeterminowani, głodni wiedzy, komunikacji i chcą zmieniać świat. Postanowili zacząć od tego najbliższego, uczelnianego. Wierzą w edukację i rozwój, chcą by nauka na naszej Uczelni była przystępna, wygodna i zachęcająca dla wszystkich. Przez ostatnie tygodnie pracowali prężnie po to, by zmienić nasz uczelniany świat na lepszy i bardziej funkcjonalny. To pierwsza taka inicjatywa badawcza ze strony studentów na naszym Uniwersytecie.

Nadal zastanawiacie się o czym mowa? O interdyscyplinarnej, międzywydziałowej grupie badawczej naszego Uniwersytetu i ich innowacyjnym projekcie! Grupę pod nazwą GUOS STUDENTÓW tworzą studenci takich kierunków jak: psychologia, socjologia, prawo i medycyna. Skąd pomysł na aż tak zróżnicowany zespół? 

Każdy z wydziałów naszej Uczelni funkcjonuje odrobinę inaczej – każdy ma inne zwyczaje, podejście do studentów, do zajęć. Tyczy się to nie tylko wydziałów jako takich, ale również prowadzących, starostów i w tym studentów, którzy po cichu (lub nie) oceniają  pracę swoich kolegów starostów oraz wykładowców, z którymi mają na co dzień styczność. Przez tak ogromne zróżnicowanie stało się jasne, że jedna osoba nie jest w stanie stworzyć rzetelnego narzędzia, które będzie uniwersalne dla całej Uczelni. Wtedy powstał pomysł rozbudowanego zespołu; osób z różnych środowisk, z zupełnie odmiennymi punktami widzenia, wiedzą, ale z jednym pomysłem – GUOS STUDENTÓW. Tak właśnie powstał zespół badawczy mający w składzie: Alicję Wiśniewską, Bartosza Sieńkowskiego, Dariusza Kucharka, Daniela Leszczaka, Iwonę Turkowską, Julię Rączkę, Kamilę Srokę, Małgorzatę Teuber i Pawła Kanika. Głosu w tej kwestii udzielił Daniel Leszczak, starosta II roku psychologii.

 

GUOS STUDENTÓW ma za zadanie zbadać opinię wszystkich wydziałów naszej Uczelni, po to by poddać wyniki dokładnej analizie i dzięki temu poznać zdanie studentów by w przyszłości wiedzieć jak wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom i potrzebom. Dlatego tak ważne jest udostępnianie ich badania ponieważ dotyczy ono wszystkich studentów naszej Uczelni i pozwala im zabrać głos w kwestiach dla nich istotnych. Czego jeszcze dotyczy badanie?

 

Taka działalność studentów naszej Uczelni to całkowita nowość. Zespołowi GUOSU STUDENTÓW udało się zapoczątkować coś innowacyjnego i być może nawet inspirującego dla pozostałych. Czy GUOS STUDENTÓW będzie miał swoją kontynuację? 

 

Badanie GUOSU STUDENTÓW potrwa do 14.06.2020 i znajduje się pod adresem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScA1k29vgRfKWtSXcNyHGmOQPy5wVveMznb9ppkD3yib7wsxQ/viewform?fbclid=IwAR2ixdlwGcJ6ZbufPMYdhijGRTw_sYyF-Uqm1ia99V1aY6ochr9oUDc6poc

Iwona Turkowska
Fot: Alicja Wiśniewska