Sport na naszym Uniwersytecie działa w najlepsze, idealnym przykładem tego są wydarzenia sportowe na naszym kampusie. Pamiętajcie, Piastonalia to nie tylko muzyka, ale też emocje zdrowej sportowej rywalizacji. 

Wydarzenia sportowe na naszym kampusie dobiegły końca. W poniedziałek odbył się turniej w piłkę nożną, czyli Orlikonalia. O przebieg tego turnieju zapytaliśmy współorganizatorkę atrakcji sportowych na Piastonaliach, Matyldę Chudzik.

Pomimo, że mecze odbywały się w przyjaznej atmosferze, to jednak każda drużyna chciała wygrać i wszyscy zawodnicy walczyli do ostatniego gwizdka sędziego. O tym ile dla graczy znaczył ten turniej powiedział nam Wojtek, jeden z uczestników Orlikonaliów.

Natomiast na wtorek AZS Uniwersytetu Opolskiego przygotował wyścig, w dosyć nietypowej formule, bo uczestnicy wbiegali na jedenaste piętro Domu Studenta Niechcic, czyli jednego z naszych akademików. Na każdym piętrze był sędzia, który kontrolował to czy zawodnicy przestrzegają wyznaczonych reguł, jak widać na załączonym obrazku.

Klasyfikacja Orlikonaliów:
1. FC Walkielona
2. Vikings United
3. FC PO NALEWCE
4. Pracownicy UO ,,VIP” Team

Klasyfikacja Towerrunning Kobiet:
1. Julia Gadowska
2. Stefani Koprek
3. Anna Koczor

Klasyfikacja Towerruning Mężczyzn:
1. Kamil Koczor
2. Paweł Słysz
3. Michał Dawid

Michał Dolipski, Artur Feliks

Fot.: Michał Naszkiewicz, Henryk Szuliński