Jak wiadomo nie od dziś: głodny student – to zły student. Nie jesteśmy w stanie racjonalnie myśleć oraz przyswajać wiedzy, kiedy czujemy głód. Wiedzą o tym również Władze Naszej Uczelni, dlatego też po raz kolejny dochodzą do nas słuchy, które mogą Was zainteresować.   

Niejednokrotnie już mówiono o budowie studenckiej stołówki. Niestety do tej pory nie udało się zrealizować tego planu. Jak wiadomo, budowa takiego obiektu jest, niestety, bardzo kosztowna i niełatwo zgromadzić takie fundusze. Przez to też dawne plany nie dochodziły do skutku.

O poprzednich, nieudanych próbach opowiedział rzecznik Uniwersytetu Opolskiego – Maciej Kochański:

 

Pomimo wcześniejszych porażek Uniwersytet wraca do koncepcji budowy stołówki, bowiem Władze zdają sobie sprawę, że dla studentów kwestia ta jest bardzo istotna. Budowa obiektu w pobliżu wydziałów pozwoliłaby zaoszczędzić studentom cenny czas. Umożliwiłaby również zjedzenie porządnego, zdrowego posiłku w przystępnej cenie.

Komfort studentów jest niezwykle ważny, dlatego też Uniwersytet nieustannie dąży do pozyskania środków na budowę obiektu. Kilka miesięcy temu Uczelnia wspólnie z miastem zwróciła się o pomoc do Funduszu Inwestycji Lokalnych. W ówczesnym planie stołówka miała stanowić jeden z kilku modułów. Niestety nie udało nam się otrzymać tego dofinansowania.

Mimo to przedstawiciele Uniwersytetu nieustannie dążą do osiągnięcia celu. Obecnie przygotowują  się do wystąpienia o pozyskanie funduszy unijnych. Niestety zdobycie tak ogromnej sumy nie jest łatwe. Wymaga to od Władz wielu wysiłków oraz czasu. Uczelnia jest jednak dobrej myśli, o czym świadczą słowa rzecznika:

 

Kto wie… może za kilka lat naszym młodszym kolegom uda się spotykać przy wspólnym stole w nowej, studenckiej stołówce przy ulicy Oleskiej.

Victoria Pawlik

Fot.: uni.opole.pl