Piastonalia czas zacząć! Za nami pierwszy dzień tak długo oczekiwanego eventu studenckiego, który okazał się wyjątkowo słodki za pomocą koncertu Marie. 

Tegoroczna forma Piastonaliów uległa diametralnej zmianie, ponieważ tym razem studenci nie zgromadzili się na kampusie pod sceną, by tłumnie się bawić, natomiast były rozdawane wejściówki na określone występy artystów. Otwarciem zajęła się Marie wraz z DJ-em Adamem, który urozmaicał show grą na skrzypcach. W wyjątkowo uroczy sposób bawili publikę swym występem, poczuciem humoru oraz koleżeńskiej komitywy, która zebrała się w Studenckim Centrum Kultury w poniedziałek.

Pierwsze melodie Chewing Gum powitały publikę, która automatycznie zbliżyła się znacznie w kierunku sceny, co niezmiernie ucieszyło Marie. Po zakończeniu utworu artystka przywitała się oficjalnie z zebranymi, komentując z miłym zaskoczeniem ich liczne przybycie. 

Nie ma co ukrywać, że wielu artystów pomija bezpośredni kontakt z publiką w trakcie występu albo pomiędzy utworami. Tak nie było w przypadku Marie i Adama, którzy nie wahali się pytać o najlepszą lodziarnię w Opolu, która serwuje słony karmel czy zachęcać do wspólnego śpiewania. Pod koniec koncertu fani skandowali o bis, na co piosenkarka odpowiedziała pytaniem o utwór, który chcieliby usłyszeć. Wybór padł na Zero Calorie Cookie, którym publika zachwycała się wcześniej podczas imprezy. Oprócz jednego z najpopularniejszych kawałków wokalistki nie zabrakło również Pistacjowe Latte, Walc (Amen, Papa), Dżinsy, Igloo czy wcześniej wspomniany Słony Karmel

Co dla nas było wyróżniające się w tym występie? Przede wszystkim energia artystów, która udzieliła się uczestnikom koncertu. Humor, który rozbawiał do łez. Rytmy porywające do tańca, uzupełnione ostro-słodką warstwą liryczną. Marie przekazała nam te same wrażenia podczas wywiadu, który możecie obejrzeć poniżej. Opowiedziała nam między innymi o swych planach na przyszłość, różnych przygodach z jej kariery scenicznej oraz o formach spędzania wolnego czasu. Link do wywiadu znajduje się tutaj.

 

Szczególne podziękowania dla SetaTV – Studencka Telewizja Uniwersytetu Opolskiego za realizację wizualną i Szymona Paszkowskiego za montaż. 

Maciej Kozyra, Sara Rostkowska

fot.: Maciej Kozyra