W studiu Radia Sygnały gościły w czwartek (30.11) siatkarki UNI Opole: Dominika Witowska oraz Monika Głodzińska.

UNI Opole to młody zespół, który powstał niespełna półtora roku temu, ale już zdążył w pięknym stylu awansować do siatkarskiej I ligi kobiet. W wyższej klasie rozgrywkowej dziewczynom idzie jednak gorzej. Podopieczne Patryka Fogla z dorobkiem 6 punktów zajmują dopiero 11. miejsce w tabeli.

O obecnej formie UNI Opole rozmawialiśmy z Dominiką Witowską i Moniką Głodzińską. Dziewczyny zwróciły uwagę na to, że ich gra lepiej wygląda na treningach, co należy w końcu wprowadzić w spotkania o stawkę. Oceniliśmy również jak przeprowadzka UNI do nowego Okrąglaka wpłynęła na grę drużyny.

 

W kolejnej części skupiliśmy się na siatkarskich początkach naszych gości. Dominika Witowska za siatkówką zjeździła pół Polski, a i jej pozycja środkowej nie od początku była taka oczywista.

 

 

Monika Głodzińska natomiast już od najmłodszych lat miała styczność z siatkówką, a zanim jeszcze zaczęła grać, jeździła z tatą na obozy siatkarskie.

 

W ostatniej części naszej rozmowy, dziewczyny wspomniały o swoich studiach. Zaprosiliśmy też na najbliższy mecz UNI Opole z Politechniką Śląską w Gliwicach.

 

Z Dominiką Witowską i Moniką Głodzińską rozmawiali Paulina Kurtyka (Radio Sygnały) i Marek Świerczynski (SETA TV).

W realizacji programu pomógł lokal Quchnia

Paulina Kurtyka