Jeżeli lubisz muzykę, która nie znudzi Ci się przez to, że słucha ją co druga osoba w Twoim otoczeniu, to mamy coś specjalnie dla Ciebie. Idealna twórczość dla osób, które maja wyrafinowane gusta dotyczące choćby solidnych i mocnych akcentów gitarowych. Poznajcie namiastkę twórczości zespołu San Quentin.

Zespół San Quentin swoją twórczość rozpoczął w 2015 roku w Węgorzewie. Jest to mazurska grupa rockowa. Można pokusić się o określenie ich muzyki jako alternative grunge, jednakże z polskimi tekstami. Mają za sobą już liczne występy na różnych festiwalach jak m.in. Festiwal Rockowy Error.Formacja wydała w tym roku EPkę z dwoma utworami.

Na płycie mamy możliwość odsłuchania dwóch utworów Ściana oraz Nowy dzień. EPka zdecydowanie dla osób, które lubią mocne brzmienia. Jak przystało na rock, zdecydowanie instrumentem wiodącym i najbardziej wyrazistym jest gitara, która dostarcza niesamowitych doznań. Z pewnością jest to nie lada gratka dla melomanów, szczególnie  tych, którzy niekoniecznie utożsamiają się z mainstreamowymi brzmieniami.  Kawałki nie są zlepkiem pustych słów, lecz opowiadają pewną historię, która wciąga i potrafi poruszyć. Jest to idealne połączenie kunsztu muzycznego i literackiego, a także artystycznego, gdyż głos wokalisty wpasowuje się w cały obraz singli.

Można zdecydowanie polecić przesłuchanie tej płyty, potrafi pobudzić poprzez swoje agresywne brzmienia, ale także skłonić do stworzenia własnego „teledysku” w głowie, gdy dokładnie wsłuchamy się w słowa piosenek.

Jakub Bułacz

fot.: https://sanquentin.pl/?cat=1