Rozpoczęła się rekrutacja do programu Erasmus+. Każdy kto marzył by wyjechać na studia to właśnie ma możliwość zrealizowania swoich marzeń.

Program Erasmus+ to okazja by poznać inną kulturę, ciekawych ludzi, nauczyć się nowego języka, czy po prostu zdobyć większe doświadczenie w waszym kierunku studiów.

Jeśli zastanawiacie się, czy wasz angielski jest na wystarczająco dobrym poziomie i czy należy mieć bardzo dobre stopnie by zakwalifikować się do programu, spokojnie. Na wszystkie wasze pytania odpowiedziała Kasia Herok – pracownik biura Erasmus:

 

Jak już stwierdzicie, że wasz angielski i stopnie mogą się nadać, następny etapem jest wypisanie wniosku.  Tutaj też Kasia udzieli wam odpowiedzi co należy zrobić krok po kroku:

 

W programie Erasmus+, każdy student dostaje przysłowiowego granta, to znaczy minimum pieniężne jakie zapewnia uczelnia. W tym przypadku jest to 500 euro miesięcznie. Jednak jest też program PO WER, który tyczy się osób pobierających stypendium socjalne lub specjalne. Taki student otrzymuje większe dofinansowanie czyli 700 euro. Z kolei osoby niepełnosprawne mogą ubiegać się o dofinansowanie do ich potrzeb np. więcej miejsca w samolocie czy stałej rehabilitacji (opcja rehabilitacji jest w takich krajach jak Niemcy czy Portugalia). Jeśli taka osoba potrzebuje pojechać z opiekunem, to to też będzie opłacone.

Z zakwaterowaniemm też nie ma problemu. Uczelnia wszystko nam zapewnia.

 

Jest też opcja by zrekrutować się na praktyki w programie Erasmus+

 

Dla miłośników rodziny królewskiej i kultury Wielkij Brytanii mamy złe wieści. W związku z pojawieniem się hasła Brexit na naszym rynku, niestety nie będzie można tam pojechać.

Rekrutacja do programu Erasmus+ potrwa aż do 22 marca. W razie jakichkolwiek pytań, biuro Erasmus+ znajduje się w Collegium Minus, pok. 31

Nicol Rzotki
fot.: hello.uni.opole.pl