Dworek artystyczny jest wyjątkowym miejscem, gdzie w czwartkowe wieczory opolanie mogą zrelaksować się przy dźwiękach muzyki. W tym tygodniu chwilę wytchnienia zapewnił zespół Cheap Tobacco.

Grupa powstała w 2010 roku z inicjatywy czterech debiutujących na krakowskiej scenie muzyków. W obecny skład zespołu wchodzi Natalia Kwiatkowska – wokal, Robert Kapkowski – gitara, Michał Bigulak – bas oraz na perkusji nowy nabytek – Bartek Kołodziejski.

Cheap Tobacco jest bardzo elastyczny pod względem granej muzyki. Na początku zasłynęli jako zespół bluesowy, co łączy się ze zdobyciem przez Natalię Kwiatkowską tytułu bluesowej wokalistki 2015 i 2016. Obecnie starają się urozmaicić swój repertuar wplatając rockowy styl, nie oddalając się jednak od swoich korzeni. Ich teksty dotykają przeważnie tematyki nieodwzajemnionej miłości, czasem jednak swoim charakterem pozwalają odpłynąć w błogą nieświadomość.

Zespół został zapowiedziany przez Basię Beuth, która reprezentuje jednego z organizatorów koncertu – fundację Blues Opole. W set liście zespołu znalazły się hity z ich pierwszej i drugiej płyty, a także single, które ukażą się na kolejnym krążku. Grupa zapowiada jego wydanie w nadchodzącym roku. Frontmanka Natalia nawiązała z publicznością cudowną więź, opowiadając w przerwach między utworami przeróżne anegdotki z życia. Pod koniec koncertu fani nie pozwolili zejść muzykom ze sceny, wskutek czego Cheap Tobacco zagrało dwa bisy. Oprócz owacji ze strony fanów grupa dostała cukrowego bałwanka, którego nazwali „Wojtuś”.

Po koncercie można było nabyć płyty zespołu z autografami, a także zrobić sobie zdjęcie. Nam udało się porozmawiać z muzykami i dowiedzieć skąd wzięła się ich nazwa.


Grupa opowiedziała również w jakim języku wolą tworzyć swoje teksty.


Koncert Cheap Tobacco dał wszystkim zebranym w Dworku Artystycznym sporo dobrej energii. Z pewnością warto przyjść ich posłuchać, gdy znów zawitają w Opolu.

 

 

Rafał Kalinowski
fot. własna