„COOLtura to nie bzdura!” to cykl dwumiesięcznych szkoleń interpersonalnych dla studentów. Miały one na celu przybliżyć temat aktualny, choć stale pomijany, a mianowicie kulturę studencką. We wtorek, 20.04.2021 r., odbył się finał wydarzenia w Studenckim Centrum Kultury.

Studenci z całej Polski mogli wziąć udział w szkoleniach online prowadzonych przez znane osobistości oraz członków Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Warto nadmienić,  że całe wydarzenie było współorganizowane przez wyżej wspominaną organizację i Samorząd Studentów Uniwersytetu Opolskiego.

Finał rozpoczął się od debaty na temat kultury studenckiej. Na jej temat wypowiedział się Maciej Kochański, czyli obecny Rzecznik Prasowy Uniwersytetu Opolskiego.

Przewodniczący Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej, Mateusz Grochowski, który jednocześnie współtworzył wydarzenie, był także prelegentem debaty.

Całe wydarzenie miało na celu przybliżenie studentom między innymi tego, czym jest kultura czy czym są kompetencje interpersonalne. O kulturze studenckiej – czym jest, a także jakie ma znaczenie, opowiedział Mateusz Grochowski i Jakub Persjanow, Wicedyrektor Centrum Komunikacji Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej.

Wydarzenie było transmitowane na żywo na stronie eventu. Na temat przebiegu finału wypowiedziała się Przewodnicząca Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Opolskiego, Żaneta Niemczyk.

O współpracy z Samorządem Studenckim UO, a także przebiegu całego wydarzenia opowiedział Jakub Persjanow.

Całe wydarzenie udostępnione było w formie transmisji na Facebooku i cieszyło się ogromnym powodzeniem. Na zakończenie, organizatorzy przygotowali występ artysty, jakim był Z.B.U.K.U.

 

Katarzyna Klimczyk, Klaudia Dorota Olszewska
fot.: Mateusz Golomb