Podsumowanie rozpoczął Mateusz Mrozek zaczynając od podkreślenia, że to najważniejsze spotkanie, ponieważ to na nim studenci mają szansę wyrazić swoje opinie po skończonej konferencji. Po szybkim podziękowaniu wszystkim organizatorom, mediom oraz panelistom nastąpił czas na udzielenie głosu zgromadzonej publice.

Usłyszeć się dało wiele pochwał oraz słów uznania za sposób organizacji całej Konferencji. Pozytywne wrażenie wywołało także wykorzystanie popularnych nowinek technicznych z myślą o specjalnie przygotowanej aplikacji, która ułatwiała uczestnikom odnalezienie się w planie Konferencji, znalezienie sal oraz poznanie sylwetek organizatorów. Wrażenie robiła też duża różnorodność oraz liczebność szkoleń oraz wykładów na których poruszane były istotne dla życia samorządów studenckich tematy. Same szkolenia wspierane były otwartymi debatami z których wyróżniła się debata z wicepremierem Jarosławem Gowinem, którego zaproszenie okazało się sukcesem przyciągając niemalże wszystkich uczestników konferencji.

Oczywiście nie odbyło się bez negatywnych głosów dotyczących m. in. przesunięciami godzin konferencji czy też różniącą się jakością między nimi, lecz organizatorzy przekonali, iż przy wydarzeniu organizowanym na taką skalę nie sposób było uniknąć takich sytuacji. Oczywiście serdecznie za nie przeprosili i zadeklarowali poprawę tych kwestii w kolejnych edycjach. Organizator Mateusz Mrozek podkreślił, iż wszelkie pomysły mogące usprawnić organizację oraz wszelkie kwestie, które według uczestników były zaniedbane, można będzie możliwość zaznaczyć w specjalnie przygotowanej ankiecie ewaluacyjnej.

Podsumowując XXII Krajowa Konferencja PSRP trwająca 3 dni obfitowała we wszelkiego rodzaju panele dyskusyjne, szkolenia oraz wykłady, których treści na pewno okażą się przydatne w życiu wielu samorządowców przybyłych do Jastrzębiej Góry z całej Polski. Dodatkowe atrakcje takie jak otwarte debaty z Jarosławem Gowinem czy też debata podsumowującą badanie „Start na rynku pracy” na pewno także nie poszły na marne i były ciekawą częścią Konferencji. Cowieczorne integracje poprawiły komunikację między poszczególnymi samorządami a wspólne posiłki sprawiły, iż zacieśniły się więzi wielkiej samorządowej rodziny obejmującej cały nasz kraj.

Po oficjalnym spotkaniu podsumowującym udało nam się spotkać z dwójką z organizatorów: Martą Michalską oraz Mateuszem Mrozkiem, którzy podsumowali całą konferencję z perspektywy organów zarządzających całą Konferencją:

Przewodniczący Parlamentu Studentów Rzeczpospolitej Polskiej Mateusz Mrozek  pochwalił również samych uczestników konferencji:

A na koniec wystosował zaproszenie na kolejną edycję Konferencji:

Julia Kędziora i Patryk Korzec