Erasmus + to organizacja, która zrzesza studentów chętnych podszkolić swoje umiejętności językowe, zwiedzić nowe kraje i poznać tamtejszą kulturę. Program otwiera drzwi na podróże i rozwija zarówno intelektualnie, jak i ćwiczy kreatywność.

Program trwa najkrócej 3 miesiące, a po tym czasie studenci postanawiają zazwyczaj wrócić do kraju, a czasem nawet skorzystać z wymiany, by poznać inne miejsca. Nie wszyscy jednak się na to decydują, studiująca stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Jagiellońskim Kinga Makuła postanowiła przedłużyć swój pobyt w innym kraju aż do 3 lat. Zakochała się w tamtejszym klimacie, kuchni i kulturze. Turcja jest dla niej jak drugi dom, miejscem, w którym czuje się swobodnie i chce do niego wracać. Postanowiliśmy zapytać ją o ogólne wrażenia na temat programu, o pierwsze dni spędzone w Turcji oraz co skłoniło ją do skorzystania z Programu Erasmus +.

Jak oceniasz program Erasmus i jego pomoc w studiowaniu za granicą?

 

Jak wspominasz pierwsze dni na wymianie?

 

Co skłoniło Cię do wyboru Turcji jako kierunku na program Erasmus+?

 

Jak zmieniła się twoja znajomość języka Tureckiego na przestrzeni lat?

 

Program Erasmus + poszerza horyzonty, pozwala przeżyć niezapomnianą przygodę i nawiązać międzynarodowe przyjaźnie. Trochę odwagi i znajomość języka pozwala Ci na zdobycie wyjątkowego doświadczenia i kolekcjonowanie niezapomnianych wspomnień. O tym jak realizowany jest ten program na Uniwersytecie Opolskim dowiecie się na stronie http://hello.uni.opole.pl/erasmusplus/

Gabriela Roterman

fot.: erasmus.uz.zgora.pl