Opolska firma Tensoft prowadzi aktywną rekrutację studentów i absolwentów kierunków informatycznych i nie tylko.

Tensoft zajmuje się produkowaniem systemów AdAS (Aplikacje dla Administracji Samorządowej), czyli zintegrowanego systemu do zarządzania Gminą klasy ERP. Od 1989r. firma bardzo mocno się rozwinęła i rozrosła. Obecnie zatrudnionych jest ok. 50 pracowników, w tym w Gdańsku, Bydgoszczy oraz Lublinie, natomiast siedziba mieści się w Opolu w nowoczesnym parku naukowo-technologicznym, gdzie jest najlepszy dostęp do infrastruktury w regionie.

Czyli czym dokładnie się zajmuje?

 

Obecnie firma poszukuje studentów i absolwentów, którzy są chętni aby rozpocząć staż bądź praktyki na stanowiskach:
– Wdrożeniowiec systemów ERP/ Tester (implementowanie rozwiązania u klientów i a następnie serwisowanie go)
– Programista C++
– Programista Delphi

Oprócz umiejętności technicznych, firma poszukuje osób, które mają dobrze rozwinięte cechy społeczne takie jak: łatwość w nawiązywaniu kontaktów czy prowadzenie rozmów z klientami. Jednak jak zawsze najcenniejszy jest zapał do pracy i zaangażowanie – mówi Radosław Krul, Pełnomocnik ds. jakości i bezpieczeństwa w firmie Tensoft.

Zespół budują doświadczeni pracownicy oraz osoby, które od niedawna wkroczył na rynek pracy. Firma chętnie daje możliwość wykazania się młodym ludziom, którzy chcą spróbować swoich sił w branży IT.

Wykształcenie techniczne/informatyczne jest mile widziane, a co z osobami, które hobbistycznie zajmują się branżą IT?

 

Firma chętnie pozna studentów, którzy na studiach pracowali w firmach o profilu informatycznym, realizowali ciekawe projekty lub byli w kole naukowym o podobnych zainteresowaniach. Tensoft nie zamyka się tylko na kierunki informatycznie. Również osoby po rachunkowości, które obsługiwały już programy księgowe, także będą mile widziane.

Jak wygląda program stażowy a także praktyki studenckie programistów?

 

Więcej informacji na temat rekrutacji znajdziecie na www.tensoft.pl/kariera, aplikacje można przesyłać na praca@tensoft.pl.

Paulina Zowada
fot.: www.tensoft.pl