Inspirująca wystawa w Galerii A4 na wydziale sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Czyli opowieść o czasie i zachodzących w nim zmianach, a także o wpływie pogody na nasze życie oraz codzienność. 

Adiunktka na Wydziale Sztuki UO, fotografka i projektantka graficzna, to wszystko można powiedzieć o doktor Paulinie Ptaszyńskiej. Jej twórczość opiera się na powiązaniu nauki i sztuki.

Prognoza to pierwsza indywidualna wystawa autorki na Uniwersytecie Opolskim, która jest realizowana przy wsparciu Samorządu Województwa Opolskiego w ramach projektu Marszałkowskie Talenty. Pokazuje zależność człowieka od pogody i zjawisk nas otaczających. 

 

Pomimo tego, że coraz lepiej jesteśmy w stanie pogodę prognozować, to w nieznacznym stopniu potrafimy zminimalizować jej niekorzystne skutki. Grafiki na wystawie są stworzone na podstawie map pogodowych, prognozujących nadciągające kataklizmy w różnych częściach świata. Odnoszą się do zdarzeń, które wówczas jeszcze nie istniały i zawierają w sobie nadzieje, że nie nadejdą.

Wystawa zmusza oglądających do pewnych refleksji. Może stanowić pole do wielu dyskusji. 

 

Oglądający jest podatny na bodźce emocjonalne poprzez wzrok i słuch. Składowymi Prognozy są obrazy, monitory, głośniki.

Oto są spostrzeżenia studentów dotyczące przedstawionych prac:

 

 

Wystawę będzie można oglądać do 31 grudnia. Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.

Henryk Szuliński, Angelina Frankovskaya

Fot.: Henryk Szuliński