Christoph Schlingensief był nie tylko niezwykle znanym reżyserem teatralnym, radiowym, filmowym czy operowym; zajmował się także prowadzeniem talk show. Swoją niecodzienną twórczością zwracał uwagę na wiele problemów świata, tj.: wykluczanie ludzi, ich stygmatyzację czy politykę.

Dokument w reżyserii Bettiny Böhler pod tytułem” SCHLINGENSIEF – KRZYKIEM PRZERWAĆ MILCZENIE“ przedstawia sylwetkę niemieckiego reżysera, jego życie i działalność. Został skonstruowany z fragmentów twórczości artysty, wywiadów oraz prywatnych materiałów. Ukazuje nam niezwykłą postać Schlingensief’a – postać żywą, autentyczną, bardzo realistyczną. Więcej o samej akcji opowiedziała  Marta Wolna ze stowarzyszenia Opolskie Lamy.

 

Aby obejrzeć film, należy wejść na tę [stronę], odszukać film, wybrać salę kinową i wykupić dostęp. Po uzyskaniu biletu mamy 4 godziny na zobaczenie spektaklu. Taka przyjemność kosztuje nas jedynie 15 złotych. Dla większości to zapewne niewiele; a dla Kina Meduzy? Posłuchajcie, co w tej kwestii powiedziała nam Marta Wolna:

 

Film jest pokazywany w ramach tygodnia filmu niemieckiego i będzie dostępny od 29.01 do 01.02, więc nie przegapcie okazji na obejrzenie go!

 

 

Filip Cierpisz
Fot.: kinomeduza.pl
opolskielamy.pl