Kłódka kojarzy się z zamknięciem pewnego rozdziału. Tym razem mieszkańcy Opola zdecydowali, by zlikwidować słynne oznaki miłości z Mostu Groszowego. Jednak nic straconego! Kłódki otworzą miastu zupełnie nową perspektywę niesienia pomocy.

Z Mostu Groszowego, stojącego nad kanałem Młynówka, znanego również pod nazwami „Zielonym Mostem” oraz „Mostem Zakochanych”, od pewnego czasu  zdejmowane są kłódki. Symbolizują one przypieczętowanie miłości par, które owe zapięcia zawiesiły na balustradach. Powodem decyzji o zdjęciu kłódek, jest remont mostu. Miejski Zarząd Dróg w Opolu prosi, aby ich ponownie nie zawieszać. Więcej o okolicznościach potrzeby usunięcia kłódek z Mostu Zakochanych, opowie Adam Leszczyński, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

 

Zakochani nie muszą się jednak obawiać, że ich symbol miłości pójdzie na straty! Podczas podejmowania decyzji powstała ankieta, w której mieszkańcy mogli zagłosować, na wybraną opcję co z dalszym losem kłódek. Były cztery opcje do wyboru m.in. przetopienie kłódek na instalację, na której będzie możliwość zawieszenia nowych; utworzenie z nich makiety średniowiecznego Opola; stworzenie serca, które trafiłoby do głównego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Opolu. Czwarta propozycja wyszła z inicjatywy mieszkańców. Spotkała się z ogromnym poparciem głosujących.

 

Trwa akcja zdejmowania kłódek z balustrad, a przetopienie ich na kosz na nakrętki nastąpi dopiero w najbliższym czasie, dlatego też Opolanie będą musieli trochę poczekać. Na pytania kiedy i gdzie mieszkańcy mogą spodziewać się koszy, odpowiedział również Adam Leszczyński, rzecznik MZD.

Sara Rostkowska

Fot.: polska-org.pl