Podczas drugiego dnia trwających Piastonaliów mięliśmy okazje porozmawiać z zespołem Brand New Caddillacs, który supportował tego dnia takie gwiazdy jak Kabanos, Jelonek oraz Big Cyc

„Kadilaki” grają klasycznego rock’n’rolla, który powoduje, iż naprawdę ciężko ustać w miejscu. Charakterystyczne brzmienie elektrycznych gitar grających takie utwory jak Blues Suede Shoes Elvisa Presleya czy Be Good Chucka Berryego powoduje dodatkowy zastrzyk energii. Ponadto zespół posiada swój własny rock’n’rollowy arsenał autorskich piosenek, który urozmaicony jest ostrzejszymi utworami w klimacie rockowym.

Z racji tego, iż „Kadilaki” grają bardzo energiczną muzykę, oczywistym pytaniem było dla mnie skąd czerpią pokłady tak niesamowitej energii oraz jak kumuluje się ona na koncertach.

Zespół jakiś czas temu wziął udział w programie Must Be The Music. Zapytałem ich również o to, jakie są ich wrażenia i odczucia po występie oraz czy jurorzy byli dla nich łaskawi.

Wreszcie na sam koniec pytanie, jakie mają odczucia przed piastonaliowym koncertem na błoniach Politechniki Opolskiej.

Brand New Cadillac wkładają całe swoje serce oraz energię w graną przez siebie muzykę, co zresztą było widać na dzisiejszym koncercie. Porwali tłumy oraz przegonili deszczowe chmury na czas koncertu. Dowodzi to, iż rock’n’roll prócz tego, że jest ponadczasowy, to również posiada inne tajemne moce.