Jeśli chcesz odbyć podróż po muzycznym świecie, wypełnionym magią zawartą w komplikacji autorskich utworów i tekstów, to najnowszy album Patrycji Kamoli jest w stanie Ci to zapewnić.

Patrycja Kamola swoją przygodę z muzyką rozpoczęła już w wieku 14 lat. Swój zespołowy debiut miała w roku 2013 występując na Gali Rozdania Lodołamaczy w Auli Papieskiej we Wrocławiu. Jest laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali wokalnych. Jej poprzedni album Czekając Na Miłość zdobył status Złotej Płyty. Ponadto występowała u boku cenionych muzyków takich jak Mike Russell – amerykański gitarzysta, kompozytor oraz zdobywca statuetki Grammy oraz z legendarną gitarzystką Michaela Jacksona – Jennifer Batten. Jest również pedagogiem wokalnym i prowadzi zajęcia śpiewu, emisji głosu i logopedii oraz prowadzi warsztaty wokalne i zajęcia z teorii muzyki.

Album Nadejdzie Lepszy Czas to drugi, debiutancki krążek wokalistki wydany 7 czerwca 2019 z czego singiel Rozbitkowie i piosenka tytułowa znajdują się na kilkudziesięciu regionalnych i ogólnopolskich listach przebojów. Mimo, że pierwsza płyta 25-letniej piosenkarki i kompozytorki pochodzącej z Legnicy, utrzymana była w klimacie jazzu, tak teraz artystka postanowiła zaskoczyć słuchaczy ukazując im swoją nową odsłonę. Obecny album został stworzony głównie w nurcie muzyki popowej, jednak artystka postanowiła nie rezygnować ze swojego poprzedniego stylu, tak więc klimat jazzu jest dalej odczuwalny z tą różnicą, że wokalistka nie brnie usilnie w jego stronę. To rozpoczęcie przygody z bardziej przyswajalną formą artystyczną, która pozwoli na odnalezienie się w stacjach radiowych, a jednocześnie zachowanie pierwotnych elementów swojego muzycznego wizerunku. Udowadnia tym samym, że jest wokalistką wszechstronną i uniwersalną, która nie boi się zmian i odnajduje się w nowych gatunkach muzycznych.

Krążek charakteryzuje się żywym brzmieniem instrumentów, utwory są melodyjne dzięki czemu zapadają słuchaczowi w pamięć. Ponadto każda piosenka jest finezyjnie wykonana i skomponowana. Łączy w sobie różne style i brzmienia przez co nie sprawia wrażenia monotematycznego. Artystka tworzyła teksty pod wpływem nachodzących ją emocji. Opowiadają o jej przeżyciach, które czasem są pozytywne, a niekiedy naznaczone smutkiem, jednak nawet w takim przypadku, da się odczuć przesłanie o nadziei, która przyniesie lepsze chwile. To z pewnością każdego jest w stanie podnieść na duchu w momentach zwątpienia. Jak wspomina wokalistka, tytuł płyty ma dla niej ogromne znaczenie, ponieważ coś musi się zmienić i przełamać, zanim nadejdzie coś nowego. I to właśnie Patrycja Kamola z całą pewnością przekazała słuchaczom.

Płyta Nadejdzie Lepszy Czas bez wątpienia zabiera słuchacza w podróż po gatunkach muzycznych oraz swobodnych, świeżych i lekkich dźwięków, co charakteryzuje się niecodziennymi podziałami rytmicznymi i brzmieniowymi, co doskonale współgra z ciepłym wokalem. Magia albumu tkwi przede wszystkim w prostocie, która nie ma nic wspólnego z banałem i nie zahacza o bylejakość. Uważam, że każdy ze słuchaczy jest w stanie odnaleźć coś dla siebie w utworach oferowanych przez Patrycję Kamole na jej debiutanckiej płycie.

Ola Anczyk
Paulina Boron