Nieść pomoc zwierzakom można na kilka sposobów. Jednym z nim jest dołączenie do aktywistów ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Od 2018 roku Otwarte Klatki są częścią Anima International. Zostały również wyróżnione jako jedna z kilkunastu najskuteczniejszych organizacji na świecie w zakresie działalności na rzecz ochrony zwierząt.

25 listopada obchodzimy Dzień Bez Futra, w związku z tym, opolska lokalna grupa Otwartych Klatek zachęca do wsparcia ich efektywnych działań, jak i przyłączenie się jako wolontariusze do stowarzyszenia. Wraz z aktywistami możecie zmienić los zwierząt hodowlanych i dołączyć do zespołu.
O inicjatywach, kampaniach i podejściu ludzi do zwierząt wypowiedziała się koordynatorka lokalna opolskiej grupy Otwartych Klatek – Wanda Sąsiadek.

Czym są Otwarte Klatki?

 

Jakie inicjatywy podejmujecie?

 

Macie swoje kampanie. Czego one dotyczą oraz jakie jest ich wydźwięk w społeczeństwie?

 

Czy istnieje duże zainteresowanie ludzi tematem cierpienia zwierząt, czy bardziej społeczność podchodzi do tego obojętnie?

 

Jak można zostać wolontariuszem?

Głos zabrała również jedna z aktywistek Otwartych Klatek województwa opolskiego – Aleksandra Brzeska.

Jaki jest główny zamysł Otwartych Klatek i jakie cele w perspektywie lat chcecie osiągnąć?

Czy można pomóc nie należąc do stowarzyszenia?

Otwarte Klatki działają w lokalnych grupach. Ile osób liczy Wasza opolska grupa i czy każdy może do niej dołączyć?

W naszej grupie lokalnej jest 8 aktywistów, 1 aktywista i 7 aktywistek. Jedyne co trzeba mieć to skończone 16 lat i chęci do działania. Do 18 roku życia potrzebna jest zgoda rodziców – mówiła Aleksandra Brzeska.

Druga z koordynatorek opolskiej grupy Otwartych Klatek – Vanessa Schwert – została zapytana w jaki sposób zachęciłaby ludzi, żeby zaangażowali się za rzecz ratowania zwierząt i poparcia inicjatyw realizowanych przez Otwarte Klatki.

 

Dołącz do stowarzyszenia i zacznij już dziś wraz z aktywistami walczyć o poprawę sytuacji zwierząt hodowlanych. Więcej informacji dotyczących działalności oraz inicjatyw prowadzonych przez stowarzyszenie znajdziecie na stronie www.otwarteklatki.pl 

Agnieszka Kołek, Natalia Kaczmarczyk

Fot.: Facebook – Otwarte Klatki , Natalia Kaczmarczyk