Jeżeli nie jesteś przekonany/a, że teatr lalek jest dobrą i sprzyjającą formą sztuki dla człowieka w każdym wieku, to właśnie najbliższy weekend może to zmienić. Teatr Lalki i Aktora w Opolu zaprasza na 3 różne spektakle, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Każda pora na teatr jest dobra. To właśnie podczas sztuki, możemy zapomnieć o troskach i problemach codziennego świata. Wszyscy pragniemy przenieść się w sferę naszych marzeń. Opolski Teatr Lalki i Aktora proponuje nam rozwiązanie na oderwanie się od tej codzienności już w nadchodzący weekend. Zaprasza nas do świata poezji i muzyki. O jednym z przedstawień opowiedziała nam Magdalena Starczewska, specjalista ds. marketingu i kreowania wizerunku Opolskiego Teatru Lalki i Aktora.

 

Teatr, to nie tylko kwestie wypowiadane przez aktorów. Piękno wrażliwości, metafizyczności i prostota często z tym związana, to nieodłączne elementy każdej ze sztuk. Pozornie błahe wątki, mogą być bardzo ważnymi, które będą oddziaływały na nasz odbiór sztuk. wszystkie z wymienionych niżej spektakli może zobaczyć każdy, niezależnie od wieku, płci i przekonań. To tematy codzienne, ale także te, które wykraczają poza zwykłe wyobrażenia. O „Zranionym Jeleniu”, jednej z propozycji, opowiedziała nam także Magdalena Starczewska.

 

Poniżej znajdziecie repertuar na najbliższy weekend w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora przy ul. Augustyna Kośnego 2a.

Kolorowi ludzie
dla widzów od lat 3- 103 lat
„Kolorowi ludzie” to spektakl uniwersalny, mądry i z niezwykłym przesłaniem. Centralnym punktem przedstawienia jest ogromna szafa, która kryje w sobie wiele tajemnic. Jej szuflady raz rozbrzmiewają
muzyką z różnych stron świata lub wypuszczają strumienie wody, innym razem mienią się wszystkimi kolorami tęczy. Dwoje aktorów pokazuje widzom co było na początku, jeszcze przed stworzeniem wszystkiego, jak pojawiły się lądy, morza i pierwszy człowiek. W piasku i w magicznej szafie szukają śladów stworzenia. Wraz z widzami przy pomocy niezwykłej palety kolorują ludzi i uczą się nazywać świat.

 

Książę i Prawda
dla widzów od lat 9
„Książę i Prawda” to baśniowa sztuka, w której odnajdujemy wiele wartości estetycznych i filozoficznych. To dzieło autorstwa Jean-Claude Carrière cenionego francuskiego pisarza, dramaturga, autora znanych i nagradzanych w świecie scenariuszy filmowych (jako jeden z nielicznych otrzymał za nie w 2014 „Oscara” za całokształt twórczości). Na poszukiwanie Prawdy udaje się Książę. Nie jest to zadanie bezinteresownie, bowiem nagrodą dla znalazcy Prawdy, ma być ręka pięknej Dziewczyny. Książę, jak to w baśniach bywa, wyrusza na długie i pełne przygód poszukiwanie, zakończone wieloznacznym sukcesem…

 

Zraniony jeleń
dla młodzieży i dorosłych
„Zraniony jeleń” to autorska, teatralna interpretacja „Poety w Nowym Jorku”, którego autorem jest Federico García Lorca – poeta, dramaturg, jeden z najbardziej znanych na świecie hiszpańskich pisarzy XX wieku. W spektaklu sięgamy po wiersze hiszpańskiego barda, wykorzystując także animacje, formy plastyczne i malarskie. Aktorki w przedstawieniu współdziałają z tworzoną na żywo muzyką, budując nostalgiczno-surrealistyczny świat, rodzący się z animacji obrazów i dźwięków. Dodatkowo, w niedzielę 13.01. przed spektaklem, we foyer małej sceny będzie można wesprzeć zbiórkę na rzecz 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Rezerwacja biletów:
Biuro Obsługi Widzów tel. 77 4543796 lub 774079056, e-mail: bow@teatrlalki.opole.pl

Mateusz Siedlecki
Fot: teatrlalki.opole.pl
http://opowiecie.info/klasy-patronackie-opolskim-teatrze-lalki-aktora/