Dla wszystkich miłośników książek mamy dobrą wiadomość. Organizatorzy podali informację, że największe wydarzenie literackie na Opolszczyźnie, odbędzie się w dniach 19 – 21.06.2020r.

            To już piąta edycja Festiwalu Książki. W trzeci weekend czerwca Opole będzie gościć pisarzy, osoby związane z kulturą i muzyką. Wiadomo już, że w tych dniach zostaną zaprezentowane nowości i premiery książkowe, a także przywitane zostaną największe polskie wydawnictwa. W ubiegłych latach gośćmi festiwalu byli m.in.: Maciej Orłoś, Remigiusz Mróz czy Beata Pawlikowska.

          Ta inicjatywa pokazuje Opolanom, że warto jest czytać książki, pisać je i tworzyć. Jak wspomina Maciej Orłoś – Opole to nie tylko stolica polskiej piosenki, ale też i książki.

,,Można powiedzieć, iż Opole, to stolica polskiej książki, dlatego że za każdym razem, a byłem już kilka razy w Opolu jako autor na spotkaniach autorskich, i za każdym razem to były rewelacyjne spotkania, najlepsze z możliwych. Naprawdę wielki szacunek.”

Jednak Festiwal Książki to nie tylko wydawnictwa czy pisarze, ale też muzyka. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, by wszystko się udało i każdy był zadowolony, nie tylko miłośnik książek, ale i fan muzyki.

,,Jesteśmy w trakcie rozmów z autorami i robimy wszystko, aby festiwalowy program był ciekawy i oryginalny. Nie zapominamy o muzycznym akcencie, dlatego jak co roku na scenie festiwalowej w Miasteczku Literackim zagrają gwiazdy polskiej muzyki.” – wpomina Judyta Gralka, organizator.

     Targi książki cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ 95% miejsc wystawienniczych jest już zarezerwowana.

           Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL, pomysłodawcą i inicjatorem drukarnia Opolgraf. Wydarzenie wspiera Miasto Opole, a głównym partnerem Fundacji Fabryka Inspiracji PL jest Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu.

           Tak jak w ubiegłych latach, wydarzenie będzie miało miejsce na Placu Wolności, które na te pare dni zmieni się w Miasteczko Literackie.

Nicol Rzotki
fot.: artykuły prasowe Opolgraf