Kolejne “Sportowe Śniadanie” za nami. Gośćmi naszej audycji byli przedstawicie Futsal Klub Odra Opole: prezes klubu Marek Tracz oraz zawodnik zespołu Adam Krok.

FK Odra Opole powstał w zeszłym roku, zaczynając grę w 2. lidze. W pierwszym sezonie awansowali do 1. ligi, a dziś walczą o awans do Ekstraklasy Futsalu i mają szansę osiągnąć swój cel. Klub prowadzony przez trenera Tomasza Ciastko zajmuje obecnie 4. miejsce w tabeli, tracąc 2 punkty do lidera – Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice. W sobotę, 9 grudnia, o godz. 16.30 opolski zespół futsalu rozegra ostatni mecz przed przerwą zimową. Przeciwnikiem będzie Heiro Rzeszów – zajmujący 9. pozycję z dorobkiem siedmiu punktów.

Nasi goście na wstępie opowiedzieli o powstawaniu drużyny, najbliższym meczy oraz szansach na grę w Ekstraklasie:

 

Następnie prezes klubu opowiedział o różnicach między 1. a 2. ligą. Rozmawialiśmy również o adaptacji nowych członków zespołu, o tym, czy w drużynie jest lider, który motywuje cały zespół oraz o najlepszym dotychczasowym meczu w tym sezonie:

 

W ostatniej części Marek Tracz wspomniał o tym, że wraz z pierwszym trenerem niegdyś reprezentowali barwy reprezentacji Polski w futsalu i dzielą się doświadczeniem z drużyną. Teraz łączy rolę prezesa klubu z rolą drugiego trenera, o czym wypowiedział się również Adam Krok:

 

Rozmowę przeprowadził Krzysztof Kostencki (SETA TV) oraz Mateusz Wieczorek (Radio Sygnały).

Realizacje programu wspomógł lokal “Quchnia”

 

Mateusz Wieczorek