Za nami pierwsze tygodnie nowego roku. Dla wielu z nas jest to nie tylko przełomowy moment, ale i intensywny czas. Początek roku to również okres planowania oraz wymyślania postanowień na kolejne dwanaście miesięcy, jak i próba wytrwania w nich. Z pomocą przychodzi nam Galeria Sztuki Współczesnej.

Od kilku dni w Galerii Sztuki Współczesnej dostępna jest dla odwiedzających wystawa pt. Nadzieja – poświęcona ilustracjom opolskich twórców. Grafiki te nie są jedynie pojedynczymi dziełami, ale stanowią większą całość. Każda ilustracja jest inna, każdy twórca podszedł do tematyki wernisażu na swój własny sposób, a mimo to posiadają one wspólny element i tworzą spójną kompozycję jaką jest kalendarz.

To już trzeci raz, gdy Galeria Sztuki Współczesnej wydaje swój kalendarz, który można u nich zakupić, tym razem hasłem przewodnim jest “nadzieja”. W środku jako ciekawe uzupełnienie będzie można znaleźć właśnie te same prace, które zostały wystawione na ekspozycji. Początek roku to idealny moment, aby zaopatrzyć się w taki kalendarz, który ułatwi nam planowanie i dotrzymywanie naszych noworocznych postanowień.

W całym przedsięwzięciu wzięło udział dwunastu artystów: Anna Zadworna, Klaudia Eckert, Nataliia Nosova, Anastasia Vodianko, Halina Fleger, Katarzyna Mular, Mykola Kravets, Marina Lykho, Bartosz Posacki, Marek Szymczak, Mikołaj Neronowicz, Anna Molokanova.

Zapytaliśmy ludzi czy używają oni na co dzień kalendarzy.

Wystawę można oglądać do 22.01.2023 roku w Galerii Aneks należącej do Galerii Sztuki Współczesnej, wstęp wolny. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie galerii.

Nadia Suchecka

Fot.: Pixabay