27 marca w Filharmonii Opolskiej rusza nowy program zajęć dla najmłodszych. Stacjonarny cykl 10 spotkań oparty na zasadach międzynarodowego programu umuzykalniającego dedykowanego niemowlętom i dzieciom wraz z ich rodzinami, Pomelody.

Wyobraźmy sobie, że przez pierwsze trzy lata życia naszego dziecka wcale do niego nie mówimy. Nie rozmawiamy także przy rodzinnym stole, kąpiąc lub bawiąc się z dzieckiem. Wychodzimy przecież z założenia, że kiedy pójdzie do przedszkola czy szkoły to tam nauczy się mówić. Brzmi absurdalnie prawda? Teraz zamieńmy czasownik „mówić” na „śpiewać” lub „tańczyć”… Wszystkie dzieci są uzdolnione muzycznie. W korzystnym otoczeniu, dzieci uczą się tańczyć i
śpiewać tak naturalnie, jak uczą się chodzić i mówić. W każdym tkwi ziarenko, które, w odpowiednim środowisku – padając na podatny grunt, wykiełkuje i zrodzi umiejętność pięknego, czystego śpiewu i rytmicznego tańca.

Pomelody – jest międzynarodowym programem umuzykalniającym dedykowanym niemowlętom i dzieciom wraz z ich rodzinami. Jego e-lerningowa wersja dostępna jest na całym świecie w formie aplikacji internetowej wypełnionej wartościową muzyką, zajęciami on-line, wykładami i animacjami.

Jak wygląda cykl zajęć? W oparciu o program Pomelody stworzono zajęcia stacjonarne odbywające się w wielu miejscach w Polsce. Dedykowane są rodzinom z dziećmi w wieku 0-6 lat. Każde spotkanie to wspólne muzykowanie, taniec, śpiew, praca z rekwizytami oraz gra na instrumentach muzycznych w mieszanej grupie wiekowej.

 

Nie da się w pełni umuzykalnić dziecka chodząc na zajęcia raz w tygodniu, stąd celem stacjonarnych zajęć Pomelody jest wyposażenie rodziców w narzędzia i wiedzę tak, aby następnie mogli samodzielnie rozwijać muzycznie siebie i swoje dzieci.
– cykl zajęć to 10 spotkań, które odbywają się raz w tygodniu i trwają 60 minut
– każdy cykl odpowiada jednemu sezonowi Pomelody (śpiewnik i płyta CD) – muzyka
skomponowana przez polską kompozytorkę Annę Weber w wykonaniu młodych polskich artystów
– uczestnicy otrzymują dostęp do aplikacji Pomelody oraz ilustrowane śpiewniki z CD
– zajęcia prowadzone są w j. polskim i angielskim, dzięki czemu dzieci oswajają się z językiem
obcym
– podczas zajęć rodzice zostaną wyposażeni w wiedzę w zakresie umuzykalniania dzieci w
warunkach domowych

 

Część naszych studentów ma już własne dzieci, więc tym bardziej zachęcamy do uczestnictwa. Na cykl zajęć składa się 10 spotkań i kosztuje on 390 zł (za cały cykl – opłata jednorazowa) za całą rodzinę (max. 2 rodziców lub opiekunów wraz z dziećmi). W cenie zajęć rodzice otrzymują śpiewnik wraz z płytą CD i dostęp do aplikacji Pomelody.

Terminy zajęć i zapisy na www.filharmonia.opole.pl/wydarzenia/pomelody-zajecia-dla-dzieci-2/

Mateusz Siedlecki
fot. Materiały prasowe Pomelody