Mówi się, że sesja depresja… jednak my przybywamy z najnowszymi kawałkami jakie umilą czas studentom w tym trudnym czasie i nie tylko im. Poniżej czekają na was świeżutkie produkcje, które rozgrzeją Was w te chłodne dni. 

Patryk Skoczyński – Jedno słowo 

Patryk Skoczyński opublikował wyczekiwany przez fanów utwór Jedno słowo. Singiel zapowiada debiutancki album artysty o tym samym tytule. Jest to niezwykle rytmiczny kawałek, w którym na słowa uznania zasługuje wokal. Nie możemy również pominąć warstwy tekstowej, czym zajął się Macieja Wasio oraz pracy Jacka Gawłowskiego. Dzięki takiej współpracy całość jest niezwykle spójna i przyjemna do słuchania.  

Gnojek S.A. – Włosy feat. Zuza Baum

Trójka pasjonatów, którzy bez wątpienia są uosobieniem nietuzinkowości na polskiej scenie muzycznej, wydali właśnie singiel Włosy. Jest to melancholijny utwór, który opowiada o utracie bliskiej osoby. Porusza również kwestię intensywnego życia oraz używek, które prawdopodobnie były powodem upadku. Klimatu dodaje nieziemski głos Zuzy Baum, która gościnnie pojawiła się w utworze. Warto również bliżej przyjrzeć się zespołowi, który robi hip-hop przy użyciu sampli oraz żywych instrumentów, co jest ciekawym i intrygującym zabiegiem.

Moon Taxi – Say

Zespół pochodzący z Nashville w stanie Tennessee prezentuje swój najnowszy album Silver Dream, na którym znalazł się utwór Say. Jest on bardzo rytmiczny oraz energiczny, a przez tekst bardzo szybko trafia w ucho. Moon Taxi prezentuje także lyric video do singla. Jak trafnie skomentował magazyn Rolling Stones: w ciągu ostatnich kilku lat Moon Taxi wspięło się z poziomu buzzbandu na coś zbliżającego się do Kings Of Leon, grając przyjemną muzyczną fuzję – trochę indie, trochę rocka, a wszystko to w popowym wydaniu. I utwór Say jest tego najlepszym dowodem!

Katarzyna Miller – Idę w Ciebie jak w tango 

Zapewne wielu z nas kojarzy nazwisko Katarzyny Miller ze światem psychologii, wieloma publikacjami z zakresu tej dziedziny, trafnymi felietonami oraz limerykami. Prywatnie jednak jest miłośniczką sztuki we wszystkich jej formach, a jak się okazuje teraz – również jej twórczynią. W marcu ukaże się jej najnowszy album, na którym znalazł się właśnie utwór Idę w Ciebie jak w tango. Tekst piosenki opowiada o hipnotyzującej sile miłości, dla której często tracimy głowę. Bez wątpienia przypadnie on fanom wyrazistych rytmów.

S & B – Take your time

Opolsko-wrocławski duet S & B prezentuje nowy, akustyczny singiel Take your time. Pierwsze, co da się zauważyć to dwa idealnie pasujące do siebie męskie głosy, w dodatku niezwykle zharmonizowane. Ich najnowszy utwór idealnie odzwierciedla motto: dwa głosy, dwie gitary, tysiąc historii. To niezwykle klimatyczny singiel, a teledysk do niego został zrealizowany w Studenckim Centrum Kultury w Opolu.

KISSINSKY – Rzeczy rzeczywiste 

Pod dość intrygującą nazwą KISSINSKY kryje się zespół założony przez Jarosława KisińskiegoWojtka Wołyniaka, którzy pochodzą z kultowej formacji Sztywny Pal Azji. W czasie lockdownu zajęli się pracą nad swoim najnowszym albumem Koniec czy początek?, a jego efekty możemy już podziwiać. Na najnowszym krążku znalazł się między innymi utwór Rzeczy rzeczywiste, któremu klimatu dodaje dźwięk saksofonu altowego. Elementem charakterystycznym singla jest recytowanie zwrotek, co jest dość ciekawym zabiegiem.

Aga Dyk – Proszę jeszcze raz 

Po ponad rocznej przerwie utalentowana wokalistka zespołu Brathanki, tym razem w solowym repertuarze, powraca z nowym singlem. Piosenka prezentuje zupełnie nowy styl niż mieliśmy okazje obserwować do tej pory. Jak wyjaśnia artystka: zawsze było tak grzecznie, tak melancholijnie, a każda kobieta ma przynajmniej dwa oblicza, takie delikatne i takie z pazurem. Utwory Agi Dyk zawsze były rytmiczne, ale ten wzbił się na najwyższy poziom tanecznego klimatu. Klip nawiązuje swoją stylistyką do przełomu lat 80 i 90-tych, a wideo zostało nagrane w domu artystki.

Magda Welc – Między słowami 

Każdy z nas bez wątpienia pamięta młodziutką wtedy wokalistkę Magdę Welc, która zachwyciła wszystkich swoim niesamowitym wokalem w 3. edycji Mam Talent, co zaprowadziło ją do zwycięstwa. Teraz artystka powraca na scenę z utworem Między słowami, a my możemy obserwować ją w zupełnie nowej, nieoczekiwanej odsłonie, również pod względem wokalnym. Tekst piosenki nawiązuje do otaczającej nas codzienności, kiedy odbieramy mnóstwo informacji, a przy tym musimy poradzić sobie z ich natłokiem. Utwór jednak daje ogromny manewr do interpretacji, co zostało trafnie podsumowane przez autora tekstu Wojciecha Byrskiegonajwięcej prawdy jest między słowami, tylko nie wiadomo czy do niej dążyć, czy się jej wystrzegać. Z niecierpliwością czekamy na najnowszy album utalentowanej, młodej wokalistki, którego premiera prawdopodobnie odbędzie się jeszcze w tym roku.

Filip Cierpisz, Ola Anczyk