Kolejna dawka NOWOŚCI SINGLOWYCH! Listopad zaskoczył wieloma utworami wartymi uwagi. Chciałbyś dowiedzieć się jakie kawałki są na czasie w tym miesiącu? W takim razie zapraszamy do zapoznania się z wymienionymi piosenkami.

Architects – Animals

Singiel Animals stanowi zapowiedź dziewiątego albumu metacore’owej grupy Architects. Tekst piosenki został napisany przez perkusistę oraz klawiszowca zespołu Dan’a Searle’a. Animals stanowi dla grupy formę rewolucji w kwestii tworzenia przyszłej muzyki. Mimo, że utwór porzuca agresywniejsze brzmienie oraz scream’owe zwrotki, które są charakterystyczne dla zespołu, to dalej prezentuje ciężkie riffy i mocny wokal.

        Maciej Kozyra

A Day to Remember – Brick Wall

A Day to Remember powraca po dłuższej przerwie z utworem Brick Wall, który zapowiada ich długo wyczekiwany siódmy album zatytułowany You’re Welcome. Singiel zaczyna się klimatycznym dźwiękiem gitary oraz spokojnym wokalem. Chwile później nabiera tempa i ostatecznie uderza ciężkim riffem.

Maciej Kozyra

Billie Eilish – Therefore I Am

Najnowszy singiel Billie Eilish miał swoją premierę m.in. na bilbordzie Viacom na Time Square. W Therefore I Am artystka odwołuje się do filozoficznego credo myślę więc jestem. Tekst singla jest protestem wobec osób, które próbują wybijać się kosztem młodej piosenkarki poprzez nieustanną krytykę. Aranż jest utrzymany w stylu, do którego przyzwyczaiła nas artystka, a klip został nakręcony w pustym Glendale Galleria, które jest miejscem sentymentalnym dla młodej wokalistki. Ciekawostką jest również to, że reżyserką klipu jest sama Billie.

Paulina Boron

The Pretty Reckless – 25

Amerykański zespół The Pretty Reckless przygotowuje się do wydania kolejnej płyty, a ostatnio wypuścił drugi kawałek, który stanowi zapowiedź nowego krążka. Singiel 25 został nagrany na początku tamtego roku, a tekst został napisany przez wokalistkę Taylor Momsen, która miała wtedy dwadzieścia pięć lat. Utwór poniekąd stanowi autobiografię piosenkarki, która podsumowuje swoje życie w kontekście rock’n’rolla.

Marta Mierzwiak

Nisko jest niebo to singiel, który jest zapowiedzią nowego albumu Muzyka Współczesna Ectended, który ma mieć swoją premierę pod koniec listopada tego roku. W piosence został wykorzystany sampel utworu Kayah & Royal Quartet pt. Wiosna przyjdzie i tak. Producentem jest Auer. Singiel porusza temat toksycznej miłości, która zostaje przyrównana do choroby alkoholowej. W utworze poruszana jest również kwestia niestabilności związków.

Zuzanna Bochniak

Nick Cave – Euthanasia

Spokojna, a zarazem smutna melodia Euthanasia w wykonaniu Nick’a Cave powstała w tym samym czasie co materiał na płytę Skeleton Tree. Utwór utrzymany w jednej tonacji znajdzie się na najnowszym albumie artysty Idiot Prayer: Nick Cave Alone at Alexandra Palace, który ukaże się jeszcze w tym miesiącu w formie podwójnego CD i winylu.

Sara Rostkowska

Alice Cooper – Rock’n Roll

Stare brzmienia powracają wraz z utworem Rock’n Roll w wykonaniu Alice Cooper. Piosenka jest coverem utworu zespołu The Velvet Underground. Dodatkowo jest zapowiedzią nadchodzącego albumu Detroit stories, który będzie mieć swoją premierę w lutym. Tematyka krążka będzie się skupiać głównie na dzieciństwie i młodości muzyka, który spędził je w Detroit, gdzie poznawał świat muzyki.

Sara Rostkowska

Snoop Dogg, Eminem, Dr. Dre – The Heat

Stara szkoła rapu wciąż żyje i ma się dobrze! Potwierdza to ostatni kawałek The Heat, na którym możemy usłyszeć takich weteranów sceny jak Snoop Dogg, Eminem, Dr. Dre czy Xzibit. Lowridery, piękne kobiety znajdujące się na teledysku, a przede wszystkim niepowtarzalny styl – wszystko to przenosi nas wiele lat wstecz, przypominając o korzeniach kultury hip – hopowej.

 

Oskar Michalik

Wage War – Surrounded

Kiedy pięć lat temu amerykańska kapela metalcore’owa wydała swój debiutancki album Blueprints, pozostało wiele niewydanych utworów. Jednym z nich jest Surrounded, który zapowiada specjalne wydanie tej płyty. Ciężki, mocny kawałek o niecodziennej strukturze przywołał dobre wspomnienia fanów. Produkcja została wzbogacona klipem, który przedstawia koncerty oraz życie zespołu z czasu debiutu.

 

Filip Cierpisz

Przyłu – Homeless Boy

Od kilku dni możemy słuchać kolejnego singla, zwiastującego najnowszą płytę reprezentanta QueQuality. Homeless Boy to pewnego rodzaju wyznanie, zmierzenie się ze swoją przeszłością i próba uporządkowania własnych myśli. Został zrealizowany również teledysk, który był kręcony na Wyspach Owczych.

 

               Agnieszka Biernacka

Food House – Mos Thoser

Mos Thoser to drugi singiel zapowiadający debiutancką premierę albumu zespołu Food House, czyli self titled świeżego duetu Gupi oraz Fraxioma. To coś nowego niż znany nam dotychczas Bubblegum Bass czy Electropop. Znajdziemy tutaj również szybsze tempo EDM’u, które do tej pory nie było łączone z wyżej wymienionymi gatunkami nawet przez prekursorów tego nurtu, czyli m.in. Charli XCX, SOPHIE czy zeszłoroczni 100 Gecs. Utwór jest dostępny na wszystkich serwisach streamingowych.

 

Jakub Kwiatkowski

Kwiat Jabłoni – Mogło być nic

Sławne rodzeństwo znowu w akcji! Dzieci Kuby Sienkiewicza przedstawiają swoim fanom pierwszy singiel z nowej płyty. Jak mówią artyści : główną myślą, towarzysząca przy pisaniu tekstu do „Mogło być nic”, było zwrócenie uwagi na to, że istnienie świata wcale nie jest oczywiste. Przecież nie wiemy na sto procent, czy to wszystko, co jest, faktycznie musiało mieć miejsce. Nie wiemy, czy następny dzień w ogóle nastąpi. Zatem Mogło być nic ma zwrócić uwagę na potrzebę doceniania zjawisk oczywistych. Utwór mobilizuje również do doszukiwania się radości w rzeczach na pierwszy rzut oka nieistotnych.

 

Aleksandra Snopkowska

Grzegorz Hyży – Król nocy

Nowy singiel Grzegorza Hyżego “Król nocy” zabiera nas w podróż w głąb serca. Utwór wywołuje wiele pozytywnych emocji, opowiada o ratunku ukochanej osoby, lecz także o wzajemnym wsparciu. Udowadnia nam, że miłość wymaga ciężkiej pracy.

Ola Kowalska