Pogoda za oknem nie zachęca, jednak my przygotowaliśmy dla Was kolejną porcję nowości singlowych. Z pewnością znajdziecie kawałek, który wpadnie Wam w ucho.

 

 

Lady Gaga feat. Ariana Grande – Rain On Me

Najnowszy singiel Lady Gagi pt. Rain on Me to kolejny utwór, który zapowiada długo wyczekiwany szósty album artystki – Chromatica. W piosence gościnnie wystąpiła znana wokalistka Ariana Grande. Klip jest dostępny w wersji audio na wszystkich platformach streamingowych. Utrzymany jest w tanecznym i radosnym nastroju, a skoczny bit jest powiewem świeżości w karierze Lady Gadi. Dla fanów współpraca obydwóch artystek to przyjemne zaskoczenie.

Jakub Koziarz

 

 

Kękę – Bajka 

Bajkopisarz na miarę XXI w. powraca! KęKę przychodzi ponownie z niezwykle emocjonalnym i ważnym dla ostatnich wydarzeń utworem. Piosenka Bajka powstała w warunkach domowych i jest rodzajem odskoczni od niepokoju i strachu, którego ostatnio nie brakuje większości z nas. Mimo, że bezpośrednim adresatem utworu jest syn artysty to myślę, że każdy z nas znajdzie w tej bajce coś dla siebie.

Małgorzata Ćwiek

 

 

The Pretty RecklessDeath By Rock and Roll

Powstały w 2009 roku zespół The Pretty Reckless po 3 latach wraca z nowym utworem. Death By Rock and Roll jest jednocześnie nazwą nowego kawałka, jak i płyty, która ma zostać wypuszczona w drugiej połowie tego roku. Fani zespołu uważają, że okładka singla DBRAR prawdopodobnie jest hołdem dla producenta Kato Khandwali, z którym współpracowali, a który zmarł w 2018 roku.

Marta Mierzwiak

 

 

Kygo, OneRepublicLose Somebody

Lose Somebody to czwarty singiel promujący nadchodzący album Kygo, zatytułowany Golden Hour, który będzie miał swoją premierę już 29 maja. Lose Somebody jest drugim singlem powstałym dzięki współpracy norweskiego DJa i zespołu OneRepublic. Kawałek mówi o stracie i cierpieniu, które są niezbędne, by zdać sobie sprawę ze swoich prawdziwych uczuć do drugiej osoby.

Marta Mierzwiak

 

Katy PerryDaisies

Pierwszy utwór Daisies Katy Perry jest zapowiedzią najnowszego albumu, a zarazem jest ostatni przed porodem artystki. Piosenka zachęcająca do walki o siebie zdecydowanie wyróżnia się na tle innych utworów uchodzących według niektórych krytyków za wulgarne. Wokalistka otworzyła swoją wirtualną kwiaciarnię Katy’s Daisies jako preorder albumu. Ze sklepu można wysłać cyfrowy bukiet wraz z wiadomością do bliskiej osoby bez ponoszenia kosztów.

Sara Rostkowska

 

 

Noah CyrusYoung & Sad

Kawałek Young & Sad to piąta piosenka z nowego mini-albumu Noah CyrusThe End of Everything. Singiel jest utrzymany w popowym stylu, do którego przyzwyczaiła nas już wokalistka – prostego, jednak chwytającego za serce. Young & Sad nie jest zwykłym utworem – to podróż do przeszłości, w którym Noah odsłania przed nami skrawek swojego dzieciństwa, kiedy była znana tylko jako siostra Miley Cyrus. Teledysk jest utrzymany w bajkowej scenerii. Widzimy młodą dziewczynę pogrążoną w rozpaczy, która na białym rumaku gna naprzód, co można interpretować w dwojaki sposób – jako ucieczkę od smutku lub dowód siły w mierzeniu się z zaistniałą sytuacją. Numer jest melancholijny, a poprzedza ją nagranie głosowe Billego Ray Cyrusa, który mówi o tym, jak bardzo kocha i wspiera córkę. Piosenka skłania do refleksji, że droga, jaką pokonała wokalistka, mimo iż trudna zakończyła się sukcesem, a Noah nie jest już kojarzona z Miley – wniosek jest więc jasny: nieważne jak jest ciężko, należy walczyć i nigdy się nie poddawać.

Paulina Boron

 

Behemoth feat. Niklas KvarforthA Forest

Behemoth to polska legenda black metalu. Zapowiedzieli oni nową EPkę zatytułowaną A forest, która ma się ukazać 29.05. Zespół podzielił się z nami utworem tytułowym zapowiadającym to wydawnictwo. Sześciominutowy kawałek jest niezwykle klimatyczny, zaskakująco spokojny i wyjątkowy. Jest to cover kompozycji zespołu The Cure a w roli wokalisty słyszymy głównie Szweda Niklasa Kvarfortha znanego z zespołu Shining.

Filip Cierpisz

 

 

AVATARSilence in the Age of Apes 

Szwedzki zespół Melodic Progressive Death Metalowy Avatar podzielił się z nami nowym kawałkiem. Silence in the Age of Apes jest pierwszym utworem z płyty Hunter Gatherer, która ma zostać wydana 07.08. Kompozycja jest cięższa niż materiał z poprzedniej płyty Avatar Country ale utrzymuje klimat tego wydawnictwa.

Filip Cierpisz

 

 

Smokepurpp feat. Lil Pump – Off My Chest

Kolejna dawka trapu z USA. Ta dwójka nieraz pokazała, iż potrafi dać ogień nie tylko na kawałkach, lecz także na scenie. Fani tych raperów zapewne wiedzą o czym piszę. Tłusty bit, ciekawy teledysk i oczywiście niepodrabialne flow – do tego zdążyli nas przyzwyczaić. Jeśli przegapiłeś powiadomienie o premierze piosenki  Off my chest to teraz masz okazję na jej przesłuchanie.

Oskar Michalik