Jak co tydzień przedstawiamy Wam listę najnowszych utworów, które musicie usłyszeć!

Headie One – Rose Gold

Headie One powraca do swych korzeni. Po wypuszczeniu w kwietniu bieżącego roku mixetape Gang, który był mocno eksperymentalny, artysta wraca do stylu, w którym czuje się jak ryba w wodzie – uk drill. Reprezentant Tottenham wychodzi do słuchaczy z piosenką o nazwie Rose Gold. Utwór wyprodukowany przez Ghosty to kwintesencja tego w jakim stylu londyński artysta zmierza – dalej jest to mocny drillowy bit, jednak słychać tu już „mainstream”. Wraz z wydaniem singla Headie przedstawił czarno-biały klip oscylujący w tematyce kwarantanny, w reżyserii Nathana Jamesa Tetteya, który ukazuje jak MC pracuje w swoim domowym studio i ćwiczy w domu wykorzystując pożytecznie ten trudny czas.

Maciej Pałczyński

 

6IX9INE – GOOBA

Król Nowego Jorku powrócił na tron w swoim stylu. Fani z całego świata z niecierpliwością wyczekiwali nowych projektów TekashiegoGOOBA to chyba najlepszy prezent jaki mógł sprawić słuchaczom KucykOgniste flow, piękne dziewczyny… to wszystko można znaleźć w teledysku do tego kawałka. Utwór jest już dostępny w serwisach streamingowych 

Oskar Michalik

 

Lennon Stella feat. Charlie Puth – Summer Feelings

Zbliża się lato więc czas na Summer feelings. Najnowszy singiel został stworzony przez duet Charliego Putha i Lennon Stelli. Wakacje kojarzą się ze słońcem i radością, więc i w takim nastroju został stworzony utwór. Piosenka jest częścią ścieżki dźwiękowej do filmu Scoob 

Sara Rostkowska

 

Bob Dylan – False Prophet

Legendarny muzyk Bob Dylan nie próżnuje i po ośmiu latach milczenia ogłasza nadejście nowego albumu, którego zapowiedzią jest utwór False Prophet. Piosenka utrzymana jest w klasycznym dla muzyka stylu, który łączy amerykański folk z rockiem, bluesem i country, a zachowany przez cały utwór chwytliwy rytm przywodzi na myśl podróż po kamienistych drogach USA jak w latach ‘70. Artysta kolejny raz udowadnia, że nie bez powodu otrzymał Literacką Nagrodę Nobla, zaskakując fanów ambitnym tekstem – w dziesięciu zwrotkach omawiając tematy życia, śmierci, sensu istnienia, a także snując refleksję nad własnym życiem. Cały album ma ukazać się 19 czerwca. 

Julia Borkowska

 

Lauv – Love Like That 

Lauv, czyli Ari Staprans Leffpodzielił się z nami nowym singlem. Pierwotnie utwór miał znaleźć się na poprzednim i jak na razie jedynym albumie wydanym przez Amerykanina o tytule How I’m Feeling. Singiel Love like that jest bardzo spokojną kompozycja, którą samo brzmienie gitary, a następnie stopniowo zwiększa się liczba instrumentów jakie słyszymy. Utwór wspiera akcję pt. Miesiąc Świadomości Zdrowia Psychicznego, a cały dochód zostanie przekazany organizacji charytatywnej Lauv’a – Blue Boy Fundation, troszczącej się o zdrowie mentalne młodzieży.

Filip Cierpisz

 

Rebbeca Ferguson feat. Nile Rogers – Nothing Left But Family 

Współpraca brytyjskiej wokalistki Rebbecy Ferguson i amerykańskiego producenta muzycznego Nile Rogersa zaowocowała opublikowaniem utworu Nothing Left but Family. Piosenka jest utrzymana w spokojnej tonacji, a głos piosenkarki idealnie komponuje się z melodią. Tekst utworu opowiada o największej wartości, jaką jest rodzina. Artystka ostatni album wydała w 2016 roku, zatem czy nowy kawałek może być zapowiedzią jej powrotu w branży muzycznej? Miejmy nadzieję, że wkrótce się o tym przekonamy! 

 

Gorillaz feat. Tony Allen & Skepta – How Far? 

W sieci ukazał się kolejny kawałek wirtualnego zespołu Gorillaz w ramach projektu Song Machine. Tym razem Damon Albarn nawiązał współpracę z brytyjskim raperem Skeptą, lecz nie jest to jednak jedyny gość utworu. Przy kompozycji swój wkład miał również niedawno zmarły Tony Allen, który jest jednym z twórców gatunku Afrobeat. Niespokojne brzmienie w połączeniu z linią wokalną rapera i wstawkami Tony’ego idealnie oddaje charakter dorobku twórczego Gorillaz. W najbliższym czasie możemy się spodziewać kolejnego collabu, m. in. z Schoolboy Q czy Tame Impali. 

Patrycja Fabisz

 

Smolasty feat. Robert Gawliński – Perła na dnie 

Takiego muzycznego połączenia nikt nie był w stanie przewidzieć, a jednak powstałoUtwór Perła na dnie to kolejne dzieło zapowiadające nowy album SmolastegoW piosence gościnnie udziela się lider zespołu Wilki oraz legenda polskiego rocka Robert GawlińskiTa niespodziewana, ale jakże owocna współpraca artystów została zobrazowana teledyskiem, który łączy w sobie nowoczesność z przeszłością. Jak zaznacza Smolasty, dla niego ta współpraca była wyjątkowa, ponieważ muzyka zespołu Wilki towarzyszyła mu od najmłodszych lat.  

Michael Buble – Gotta be Patient

Piosenka, tak jak w przypadku wielu artystów, powstała w warunkach domowych. Michael Buble wraz z dwójką przyjaciół postanowił nagrać piosenkę, która mogłaby podnieść wszystkich na duchu, pomimo tych trudnych czasów. Utwór traktuje o tym, iż pomimo chęci powrotu do normalności, musimy być cierpliwi, a to minie. Teledysk w wersji nieedytowanej obrazuje nam jak artyści radzą sobie z kwarantanną w domu. Sam utwór jest utrzymany w przyjemnych tonach, jak przystało na Michaela Buble, mistrza Swingu. 

Hanna Polowczyk

 

Ben Platt – So Will I 

Ben Platt znany jest z musicalu Dear Evan Hansen, w którym grał główną rolę i w 2017 roku otrzymał za nią nagrodę Tony. Jego własne utwory zawsze są komponowane przy pianinie i przepełnione emocjami. Tak samo jest i w przypadku piosenki So will I, w której artysta wyśpiewuje słowa płynące prosto z serca. Słyszymy tu rozmowę pomiędzy dwójką zakochanych, w której jedna strona zapewnia drugą, że są w stanie obydwoje pokonać wszelkie trudności. 

Marta Mierzwiak

 

Gromee – Another Day 

Po raz kolejny w tym roku Gromee serwuje nam mocne uderzenie. Utwór Another daybo o nim mowa, to następny po utworze Hope klubowy numer jednego z czołowych polskich producentówNawiązuje do odwołanego wydarzenia Sunrise Festivaljako wokalna wersja intra festiwalu. Za  tekst odpowiedzialny jest Marco Sissa, który w połączeniu z melodią tworzy niesamowicie energiczną całość.

Małgorzata Ćwiek

 

Little Big – Hypnodancer 

Są kontrowersyjni i często porównywani do legendarnego Die Antwoord z RPA. Jedni ich kochają, a drudzy nienawidzą. Warto zapoznać się z ich najnowszym singlem Hypnodance, aby wyrobić sobie własne zdanie na temat nowej produkcji zespołu Little Big.